Press "Enter" to skip to content

Jakie są dostępne typy fototapet oraz jakiego rodzaju mają cechy i zalety?

Często przy okazji remontu całego mieszkania lub jedynie jednego ze znajdujących tam miejsc, zastanwiamy się w jaki sposób ozdobić dany pokój. W zależności od konkretnego miejsca, wymagane jest dopasowanie nie tylko konkretnych składników wyposażenia, ale także koniecznych sprzętów oraz narzędzi.
Przykładowo ciekawym pomysłem na upiększenie ścian w salonie czy w pokoju dla dziecka mogą być różne stylowe fototapety.

Przy ich zakupie trzeba jednak zwrócić uwagę na parę kwestii. Istnieją 3 najpopularniejsze typy podkładu, na jakim robiona jest taka dekoracja. Są fototapety foliowe, lateksowe oraz winylowe.

Nie możesz się doczekać następnych interesujących wpisów na ów temat? Mamy do Ciebie dobrą informację – kliknij profil podokienny w poniższy link i delektuj się lekturą.

Odróżniają się od siebie jakością, ceną oraz przeznaczeniem, zatem miejscem, na którym mogłyby zostać przyklejone. Najbardziej popularną, i zarazem najmniej kosztowną z nich, jest fototapeta foliowa, jaka powinna być laminowana. Nie powinno się jej przyklejać na powierzchnię chropowatą, z tego też powodu znakomicie nadaje się na ozdabianie mebli.

Classen

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl
fototapety

Autor: ricciofix
Źródło: http://www.flickr.com
Drugim rodzajem są fototapety lateksowe, które mogą nadawać się na każdą powierzchnię. Są one wykonane z lateksowanego papieru, co pozwala na „oddychanie” ściany.

Potrzebna jest Ci kompleksowa wiadomość pewnego artykułu? Pewnie chciałbyś zaczerpnąć informacji, które zawarliśmy na kolejnej stronie. Namawiamy!

Warty podkreślenia jest fakt, że są one nieco grubsze, a zatem bardziej trwałe od tych stworzonych z folii. Ponadto w wypadku jej zanieczyszczenia, można ją ostrożnie zmywać. Najdroższą odmianą są fototapety winylowe. Są one najbardziej trwałe oraz najcięższe. Podobnie do innych wariantów, może być oferowana w wersji samoprzylepnej.

Posiada ona liczne zalety, dla przykładu można ją wielokrotnie zmywać, a dzięki swojej grubości, może przykrywać różne nierówności na ścianie, jaką pokrywa. Obecnie w handlu często kupowane są tapety przestrzenne i tworzone na wymiar, nawet przy wykorzystaniu zaproponowanych przez siebie zdjęć.

Comments are closed.