Press "Enter" to skip to content

Urządzenia wykorzystywane na fabrycznych liniach transportowych

Etykieciarki są to jedne z takowych urządzeń, wykorzystywanych na fabrycznych liniach transportowych. Umożliwiają one znakowanie pustych butelek, prostokątnych albo kwadratowych zbiorników metalowych, z PCV, puszek a także kartonowych pudeł.
Zależnie od potrzeb odbiorcy sprzedawcy polecają etykieciarki obrotowe, rotacyjne i liniowe, które wykorzystują podczas etykietowania klej topliwy i klajster na zimno.

Następny pomocny sprzęt to tak zwane paletyzatory umożliwiające paletyzację produktów czy umieszczenie ich warstw na paletach. Paletyzatory stosowane są do kartonów, kanistrów, pakietów w folii obkurczającej albo toreb o różnych wymiarach i z różnorodnych materiałów. Transportowane artykuły oddziela się jeden od drugiego oraz układa w warstwę stawianą na palecie.
katalog

Autor: SLAC National Accelerator Laboratory
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci oferują też depaletyzatory umożliwiające pobieranie, przesuwanie oraz unoszenie całych palet artykułów, m.in.: pojemników o rozmaitej wielkości jak też kształcie, szklanych flaszek oraz butelek (sprawdź nas) typu PET, kartonów, puszek jak też innych. Depaletyzatory pracować mogą całkowicie automatycznie po dodaniu należytych przyrządów co pozwala na zautomatyzowanie wszelkich faz produkcyjnego cyklu. Producenci mają w ofercie także machiny rozlewnicze umożliwiające płukanie, napełnianie i zamknięcie butelek szklanych a również butelek typu PET.

Budowa maszyn, tak samo jak wszelki element, mający kontakt (http://ehsbiznespartner.pl/kontakt/) z cieczą skonstruowane są z nierdzewnej stali, zaś pozostałe fragmenty mające kontakt z artykułem mają atesty na pracę w spożywczym przemyśle.

Comments are closed.