Press "Enter" to skip to content

Nabywamy agregat prądotwórczy na działkę

Prądotwórczy agregat to nieduża prywatna elektrownia, która zasilać może przeróżnego typu sprzęty. Sprawdza się tam, gdzie nie ma dojścia do elektroenergetycznej sieci oraz jako dodatkowe źródło zasilania w przypadku tymczasowych awarii.

pozwolenie na budowę

Źródło: pixabay.com
Generator prądotwórczy może przydać się na biwaku, na rekreacyjnej działce czy w innym miejscu, w jakim nie mamy dojścia do sieci . Umożliwi majsterkowanie z użyciem elektronarzędzi, upraszcza sezonowe roboty w ogródku oraz przyśpiesza roboty remontowe. Sprawdzi się także w domu jako awaryjne zasilanie w czasie przerw w dostawie prądu, które często wiążą się z brakiem grzania, gorącej wody albo możliwości przyrządzania potraw.

Jeżeli chciałbyś poznać temat, to zachęcamy Cię do przeczytania opisu, który opracowaliśmy pod tym linkiem. Tam zawsze jest bieżąca treść.

Do zastosowań domowych idealne będą agregaty – czytaj o wynajmie agregatów – o niewielkich gabarytach oraz małej mocy, najodpowiedniej mobilne (np. w formie walizki albo z kółkami). Nim jednakże zdecydujemy się na konkretny model, powinniśmy się zastanowić, do czego będziemy go wykorzystywać, ażeby jak najlepiej sprecyzować interesujące nas parametry sprzętu. To od nich zależy jego koszt.

By wybrać generator konkretnej mocy, warto się zastanowić, jakiego rodzaju urządzenia planujemy do niego podłączać. Najistotniejsza jest moc znamionowa prądnicy, którą powinniśmy dobrać do jego przewidywanego obciążenia. Przed zakupem prądnicy należy zsumować energetyczne zapotrzebowanie wszelkich urządzeń, jakie zamierzamy do niego podłączyć, pomnąc o tym, że w chwili rozruchu będzie ono większe, niż w czasie pracy.

Nie mogą one pobierać sporzej niż osiemdziesiąt procent jego znamionowej mocy. Należy mieć na uwadze, że wraz z mocą agregatu rosną jego gabaryty, opłata oraz koszta eksploatacji.

Comments are closed.