Press "Enter" to skip to content

Sauna w mieszkaniu. O czym warto pamiętać planując domową saunę?

Aby móc skorzystać z kąpieli w łaźni parowej czy też saunie, nie musisz iść do SPA. Saunę możemy zamontować w domku. Jednakże na autentyczny relaks oraz komfort można liczyć tylko wtenczas, kiedy dobrze zaplanujesz saunę w domu.

Pokój

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Projektowanie sauny najlepiej zostawić zawodowcowi. Starczą 1,5 mkw. wolnej nawierzchni i 7 tys.sprawdź więcej oświetlenie do przedpokoju oświetlenie do przedpokojuzł, by łaźnię parową bądź saunę zaaranżować pod własnym dachem. Roboty montażowe kołki drewniane kabus potrwają ledwo jeden dzień. Ideałem byłoby przewidzieć miejsce na domowe SPA już w projekcie domu. Oprócz łaźni parowej czy kabiny sauny możemy wtenczas w pobliżu zaplanować miejsce do odpoczynku jak też bezpośrednie drzwi na zewnątrz – dlatego że nie ma to jak po ablucji w saunie poleżeć na leżaku w ogródku. Świetnym momentem do zamontowania łaźni parowej jest remont domku.

lampa

Autor: Sagaform
Źródło: Myin.pl
Saunę można urządzić w jakimś z pokoi, dla przykładu w alkowie zwolnionej po wyprowadzce dorosłego dziecka. Jeśli jeszcze pokój ma bezpośrednie wyjście na niewielki taras albo balkon, będzie idealnie. Dobrym miejscem na saunę jest łazienka. Kabina kąpielowa może zająć miejsce wanny, zaś niewielka łaźnia parowa zmieści się obok. Skośny dach nie będzie komplikacją w zamontowaniu łaźni parowej, więc adaptowane pomieszczenie może się znajdować na poddaszu. Najczęstsze błędy przy projektowaniu łaźni parowej tyczą się wentylacji. Poza niekomfortową kąpielą mogą spowodować zawilgocenie wnętrza, a w skrajnych przypadkach przegrzewanie się elementów wewnątrz łaźni parowej.

Powietrze musi bez trudności przepływać wokół kabiny sauny i bez trudności cyrkulować we wnętrzu, do którego jest odprowadzane. Między ścianami pomieszczenia a ściankami sauny powinien pozostać co najmniej kilkucentymetrowy odstęp.

Comments are closed.