Press "Enter" to skip to content

Zbiorniki typu ciśnieniowego na wodę – ich zastosowanie a także możliwe pojemności

Co to dokładnie bywają zbiorniki typu hydroforowego? Czym konkretnie się charakteryzują? Jakie tak naprawdę występują ich rodzaje i jakie mają pojemności? Do czego w rzeczywistości są ona nam potrzebne? Te wszystkie rzeczy oraz znacznie więcej bez najmniejszego problemu odnajdziesz wewnątrz naszego nowego – dopiero co wydzierganego – artykułu!

kolory

Autor: STEINEL
Źródło: STEINEL
Zbiorniki hydroforowe, znane również jako zbiorniki (kliknij urządzenia ciśnieniowe w www.hmlnosewicz.pl/) ciśnieniowe na wodę, to połączenie typowych zbiorników ciśnieniowych z pompami hydroforowymi lub głębinowymi, które służą do zasilania w zasób wody domków jednorodzinnych albo letniskowych, nie wspominając już o gospodarstwach rolnych czy ogrodniczych. Zadaniem takiego rodzaju zbiornika jest ustabilizowanie ciśnienia wody oraz zwiększenie objętości wodociągowej pod względem części „czynnej”, co tak naprawdę powoduje powiększenie żywotności dosłownie całej instalacji. Wyróżniamy kilka typów takich zbiorników, między innymi poziome (mogące mieć pojemność w dosłownym przedziale 24-300 litrów), pionowe (które to wynajdziemy od zaLEDwie ośmiu do nawet i 500 litrów), a także poziome z manometrem, których przedział wynosi tylko 50, 80 lub 100 litrów. Dobrze jest wiedzieć, że tego typu zbiorniki posiadają tak przezywaną „elastyczną przeponę”, która to ma za zadanie po rozdzielać przestrzeń w konkretnym zbiorniku na dosłownie 2 połówki.

Jeżeli masz ochotę poznać więcej informacji na prezentowany temat, to wejdź na ten link – jest tam bardzo świeża wiadomość (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/systemy-wentylacji-strumieniowej-gara%C5%BCy/) dotycząca opisywanej tematyki.

W środku samej przeponie bywa zbierana woda, zaś między samą przeponą a ścinkami zbiornika odnajdziemy po wtłaczane powietrze pod ciśnieniem.

W zależności od pojemności naszego zbiornika, wtłoczone tam powietrze posiada całkowicie inną siłę ciśnienia – zwykle te o pojemności od 50 do 150 litrów posiadają 1,5 bara, w czasie gdy te 200-500 litrów – 2 bary.

Comments are closed.