Press "Enter" to skip to content

Z jakiego powodu w trakcie rozliczania zeznań podatkowych warto przekazać 1% podatku instytucjom charytatywnym?

Pomaganie innym jest wpisane w nasze człowieczeństwo. Psychologowie od zawsze są zainteresowani tym tematem i powstały już setki książek opisujących to zagadnienie. Najbardziej godna słów uznania jest pomoc bezinteresowna, ale naprawdę trudno jej obecnie doświadczyć.

Pieniądze, monety

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Zaaferowani własnymi obowiązkami prywatnymi nie zwracamy swojej uwagi na potrzebujących wsparcia, nierzadko też sądzimy, że to przynależy do zadań instytucji dobroczynnych. Od czasu do czasu słyszmy jednakże w radiu lub telewizyjnych programach apele o zaangażowanie się w ogólnospołeczne akcje, a do takich można zakwalifikować przekazanie 1% podatku dla osób najbardziej potrzebujących wsparcia.

Wypełniając pit 2014 możemy w kolejnym roku wesprzeć instytucje pomagające maluchom, dorosłym, a nawet kotom lub psom. Aby dołączyć do akcji, trzeba przy sporządzaniu pita wpisać konkretną cyfrę w przeznaczoną do tego celu rubrykę. Dzisiejsze programy komputerowe automatycznie wyliczają żądaną wartość, nie trzeba posiadać więc dodatkowej wiedzy z zakresu buchalterii. Aby rozkojarzony podatnik nie wysłał pita bez wsparcia konkretnej organizacji, takie aplikacje posiadają często zaimplementowaną nazwę jednej z opp.Fundusze, które wpłyną na rachunek bankowy instytucji dobroczynnych na pewno zostaną zużytkowane we właściwy sposób. Dzięki nim pierwszaki czy również starsze dzieci, będą mieć zapewnione ciepłe posiłki w szkole oraz darmowe wyjazdy na ferie.

Jeżeli interesuje Cię ten tekst, to bez ociągania kliknij tutaj i zobacz oprócz tego inny tak samo pasjonujący news logo a logotyp.

Dzieci niepełnosprawne, będące pod opieką fundacji, będą mogły wziąć udział w kosztownych turnusach rehabilitacyjnych i zażywać nie mniej kosztowne pigułki. Środki pieniężne będą też potrzebne domom spokojnej starości, które roztaczają opiekę nad osobami przewlekle chorymi. Staruszkowie często nie mogą liczyć na pomoc najbliższej rodziny, zatem pobyt w wielospecjalistycznych placówkach umożliwia im godziwe przeżycie sędziwego wieku i godziwą śmierć.

Przekazanie 1% podatku na cele charytatywne bywa banalnie proste i przynosi określone korzyści w niedalekiej przyszłości Kiedy będziemy uzupełniać pit (zobacz jak wypełnić pit 8c) 2014, nie przejmujmy się tym, że przekazujemy niewielkie kwoty. Jeśli w taki sam sposób postąpi duża liczba osób, to zebrana suma będzie całkiem spora i będzie mogła zdziałać cuda.

Comments are closed.