Press "Enter" to skip to content

Obowiązki każdego Polaka – rozliczenie z Urzędem Skarbowym

Każdy, kto w minionym roku podatkowym pracował i w efekcie miał jakiś dochód, ma obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Jest to konsekwencja obowiązującego na terenie Polski prawa. Jego nie przestrzeganie to wielkie kłopoty, które mogą być związane nawet z pobytem w więzieniu. Czas na dostarczenie formularza PIT jest zawsze do końca kwietnia roku następującego po roku, za który się rozliczamy.

rozliczenia podatkowe

Źródło: pixabay.com

Jeszcze jakiś czas temu, aby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, należało udać się do niego osobiście. Następnie trzeba było spędzić nieraz kilka godzin w kolejce do okienka, by zostawić formularz. Obecnie cała ta procedura została znacząco ułatwiona. Rozwiązaniem jest PIT online. Trzeba tylko mieć połączenie z Internetem, aby formularz PIT przesłać za jego pośrednictwem, nie wychodząc nawet z domu. PIT online to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić ogrom czasu. Nie tylko nie musimy jechać do urzędu, ale również tracić czasu w kolejce. Do tego aplikacje komputerowe, które zostały stworzone do składania formularza PIT drogą wirtualną sprawdzają, czy w zeznaniu nie ma błędów. Dzięki temu można mieć pewność, że składa się prawidłowo wypełniony PIT.szczegóły w linku (rozwinięcie zagadnienia- sprawdź informacje)Następnym plusem rozliczania się z Urzędem Skarbowym przez Internet jest fakt, że możliwy zwrot podatku ma miejsce jest w szybszym czasie – . PIT 2016 to program komputerowy, który został stworzony właśnie z myślą o tych, którym zależy na rozliczeniu się z fiskusem za pośrednictwem Internetu. PIT 2016 jest skonstruowany tak, aby z jego obsługą poradził sobie każdy, kto chociaż niewiele korzysta z komputerów.

rozliczanie podatków przez internet

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Panel ma charakter intuicyjny, a wszystko odbywa się wyjątkowo sprawnie. Wypełniony PIT można od razu przesłać do urzędu. Po kilku minutach osoba wypełniająca formularz otrzymujee informację zwrotną, czy deklaracja została przyjęta czy też nie. Istotnie usprawnia to proces rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Pozwala zaoszczędzić czas, nerwy, a równocześnie daje pewność, że w formularzu wszystko wypełniono prawidłowo. Po jego przesłaniu pozostaje tylko czekać na zwrot nadpłaconego podatku. Rzecz jasna, jeżeli wchodzi on w grę. Zazwyczaj w przypadku osób rozliczających się drogą elektroniczną następuje to bardzo szybko. Jest to także element, który zachęca do skorzystania właśnie z drogi elektronicznej.

Comments are closed.