Press "Enter" to skip to content

Od paru lat nieustannie wzrasta popularność składania pitów przez sieć, Polacy najwidoczniej nie boją się już tej metody

Sposobność składania pitów przez Internet pojawiła się osiem lat temu. Na początku podatnicy traktowali tę nowinkę z ogromną dawką podejrzliwości – w pierwszym roku pity przez sieć złożyło jedynie 300 osób. Teraz robi to już kilka milionów.

rozliczenie pit 2016

Autor: Evan Goodwin
Źródło: http://www.flickr.com
Podatnicy, którzy w przeszłości składali pity drogą elektroniczną, obawiali się, że napotkają mnóstwo przeciwności: błędnie uzupełnią formularz, portal nie zadziała lub zwyczajnie nie poradzą sobie z tą nowinką.

To przyciągający oko post, jednak oprócz tego zobacz także inny podobny i w równym stopniu niebanalny materiał – my zalecamy to opracowanie (http://www.rankingkont.pl/ranking-kont-firmowych/).

Teraz z tej metody korzysta ponad 7 milionów podatników, a co roku przybywa nowych. Szacuje się, iż pit 2016 wyśle przez sieć prawie dziesięć milionów podatników. Jak widać, ta procedura jest szczególnie komfortowa, gdyż nie jesteśmy skazani na tkwienie w długich kolejkach w Urzędzie Pocztowym czy w Urzędzie Skarbowym. W dodatku składanie pitów przez sieć jest bardzo bezpieczne, gdyż specjalny skrypt usprawni uzupełnienie formularzy oraz zredukuje liczbę błędów, które prawdopodobnie znalazłyby się w papierowej wersji pitu. Oczywiście możemy także skorzystać z darmowego programu, aby zrobić rozliczenie pit 2016, a formularze następnie wydrukować i przesłać tradycyjną drogą. Zobacz więcej: .

System E-deklaracje jest najszybszym sposobem, by wygodnie rozliczyć pit 2016. Najlepsze jest to, iż nie potrzeba ściągać żadnego programu, wystarczy jedynie specjalistyczna wtyczka do przeglądarki, by otrzymać wgląd do druków i szybko załatwić rozliczenie pit 2016. Narzędzia udostępnione na stronie E-deklaracje są wyjątkowo użyteczne, a poza tym niesłychanie łatwo się nimi posługiwać, nie potrzeba jakiejkolwiek fachowej wiedzy. Jeżeli, przykładowo, pragniemy odliczyć jakąkolwiek ulgę, to skrypt znacznie usprawni to zadanie. W dodatku na stronie Ministerstwa odnajdziemy najbardziej potrzebne informacje tyczące się tego, który formularz dobrać oraz jak bezbłędnie go wypełnić. Jak widać, naprawdę nie ma się czego bać, coraz większa liczba podatników rozlicza pity przez Net, co pozwala im zaoszczędzić całkiem dużo czasu. Już teraz możemy być pewni, że rekordowa liczba osób wybierze rozliczenie pit 2016 w ten sposób; kto wie, może za parę lat będą działać tak wszyscy. Dla zainteresowanych: www.

Comments are closed.