Press "Enter" to skip to content

Przygotowywanie PIT, lepiej online czy tradycyjnie?

Deklaracje PIT są ciężkim musem, jednak w tej chwili każdy podatnik ma możliwość zeznania przed „fiskusem” przez Internet. Szybko, łatwo, a dodatkowo – bezpiecznie.

Jeśli jednak ktoś jeszcze nie wypróbował odprowadzenia wirtualnie – powinien to jak najszybciej wykonać.
pole uprawne

Autor: apathy_girl
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z e-deklaracji, którą można wypełnić poprzez aplikację internetową jest PIT 36. Dotyczy on osób, które uzyskiwały dochód przy pomocy pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadach ogólnych. Skala tegoż podatku wynosi od 18-32%. Obejmuje także obywateli, którzy nawet niedużą część dochodów uzyskali bez płatniczego pośrednictwa. Jeśli ktoś z kolei posiada dwie różne działalności – drugą w roli ryczałtu, to poza deklaracją PIT 36, obywatel musi również przesłać PIT 28. Z PIT-u 36 korzystają także osoby mające kredyt podatkowy, jak również prowadzące podnajem, poddzierżawę lub też uzyskujący dochód poza granicą Polski. Ci ostatni natomiast nie mają musu odprowadzania podatku w Polsce. Z PIT-u 36 mogą korzystać także osoby w związku małżeńskim.

PIT online 2016 było jednym z najbardziej prostych czynności, które każdy pełnoprawny oraz dojrzały obywatel Polski musiał zrobić zobacz na .

Jeśli ciekawi Cię ciąg dalszy szkolenia menedżerskie naszego tematu zapraszamy do kolejnego tekstu, który czeka na Ciebie pod poniższym linkiem. Tam odejdą wszelkie Twe rozterki.

Osoby mające przychód w 2015 roku musiały na początku obecnego rozliczyć się z fiskusem, ale nie było to proste. Każdego roku w urzędach napotyka się ogromne kolejki.

Czy ten wpis zaciekawił Cię tak bardzo, że masz ochotę na więcej? Zatem po następne informacje zapraszamy do poniższego linku. Tam jest ciekawy wpis (https://inoffice.pl/biura-serwisowane/).

Z każdym rokiem jednak zmniejszają się one, bowiem podatnicy wybierają rozliczenie z urzędem przez Internet.

Dzięki wszechobecnej sieci, każdy może rozliczyć swoje dochody przez odpowiednie programy. PIT online 2016 było w minionym okresie podatkowym jedną z najprostszych kwestii dla każdego Polaka.

Comments are closed.