Press "Enter" to skip to content

Musisz oddać urzędowi, co mu się należy? Nie trzeba wychodzić z rezydencji!

Od jakiegoś czasu autentyczne marketingowe natarcie prowadzą wszelkiego rodzaju biura rachunkowe i instytucje rozliczeniowe. Oferują nam gratisowe rozliczenia tudzież konsulting skarbowe nieledwie darmowo, a czasem wprost dopłaty do poniektórych zamówionych usług.

pit 2017

Autor: Geoffrey McKim
Źródło: http://www.flickr.com

Czy jednakowoż godne jest to swej zapłaty?
Powiedzmy sobie otwarcie – poradnictwa finansowego czy pomocy w rozliczeniach wymagają wyłącznie osoby wiodące własną zagmatwaną firmę lub pozostające członkami spółek, względnie gracze na giełdzie. Normalny człowiek potrafi zupełnie na własną rękę podołać ze kwestiami finansowymi, zwłaszcza że tworzone są coraz nowsze bezpłatne pomocniki do rozliczeń. Nawet prowadząc działalność gospodarczą, nie jesteśmy zobligowani koniecznie angażować biura rachunkowego, chociaż najpierw samodzielne rozliczanie wszelkich należności może nasuwać nieco trudności lub przynajmniej wątpliwości. Szybko wszak można to opanować. Jeśli zaś idzie o podsumowanie końcoworoczne PIT 2017, jesteśmy w stanie bez nerwów przyjąć rady obecne w deklaracji. Jest tam klarownie, krok po kroku naświetlone, którą kwotę wprowadzić w określoną rubrykę i jakim sposobem przeprowadzić stosowne obliczenia. Na dodatek w urzędzie skarbowym zawsze da się rozproszyć swoje obiekcje i dopytać o detale. Nie należy się tego obawiać – obecne pokolenie urzędników funkcjonuje już o wiele sprawniej niż przed kilkunastu laty – tutaj.
Akuratną alternatywą dla kosztownej usługi zadeklarowania PIT w biurze rachunkowym jest skorzystanie z oprogramowania komputerowego, jaki od razu przekaże nasze zeznanie do systemu informatyczmego fiskusa. O ile potrzebujemy rozliczyć PIT online, potrzebujemy jedynie dostępu do sieci. Nie musimy posiadać założonego konta w ePUAP, weryfikacja zobowiązanego może być dokonana inaczej. Program taki sam określi sumę podatku należnego jak również ewentualną kwotę braku firma Partner Serwis:lub naddatku – więcej.

Sprawdzi się on podobnie wtedy, gdy mamy do uwzględnienia więcej niż jedno źródło środków finansowych lub gdy zamierzamy skorzystać z określonych zniżek. Nie musimy w tym celu spieszyć się do księgowego, który za godzinę swojej roboty policzy wcale niemałą sumę. Jeżeli zatem zastanawiasz się, czy rozliczyć PIT online, czy może nie, reakcja zdecydowanie brzmi: BEZAPELACYJNIE!

Comments are closed.