Press "Enter" to skip to content

Jak składać PIT? Który nas dotyczy? Czy powinniśmy składać PIT 36 czy może 37? Od jakich kwestii to zależy?

Już powolutku trzeba przygotowywać się rozliczenia PIT-u. Jak każdego roku będziemy myśleć, jak to zrobić i jakiego typu Druk dopasować. Bardzo często jednak wybieramy PIT 36 albo PIT 37.

Czym się różnią, dla kogo jest właściwy PIT?
Sprzątanie pomieszczeń

Autor: Sean Mulgrew
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację PIT-36 muszą złożyć wszyscy, jacy w roku poprzednim zyskiwali jakiekolwiek dochody jakie są opodatkowane na zasadach podatkowej skali, tj.18-32%, uzyskiwali takie dochody, lecz bez pośrednictwa płatnika. Duża liczba osób próbuje wypełniać druki standardowe, zamiast przeprowadzić to prościej, a mamy na myśli, że jak PIT 36 online to najlepsza opcja. Mówiąc prościej, musieli w okresie roku samodzielnie policzyć zaliczki na podatek albo wartość podatku od zapłaty.
Z innej strony jak http://www.tawol.com.pl/pl/kolnierze-szyjkowe/ każda sprawa była rozliczana przez płatnika to złożą oni drugi z wymienionych, co znaczy PIT-37. Jeżeli tak właśnie się stanie, to identycznie jak w poprzedniej sytuacji lepiej korzystać z nowoczesnego sposobu na wypełnienie PIT-u, czyli jak PIT 37 online to z pewnością najbardziej odpowiedni sposób, żeby tak to zrobić. Na koniec należy wspomnieć również o kilku dodatkowych informacjach, które niektórym umykają. Jeśli chodzi o PIT-36 to dotyczy to osób, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą.
Natomiast PIT-37 odnosi się do przychodów zyskiwanych jak i rozliczanych za pośrednictwem płatników.

To standardowa deklaracja, jaką muszą złożyć pracownicy, zleceniobiorcy, jak również inne osoby, za jakich zaliczki na podatek oblicza płatnik. Najlepiej mieć to na uwadze, aby przypadkiem nie zrobić bezsensownego błędu, który sprawi, iż będziemy mieli kłopoty.

Comments are closed.