Press "Enter" to skip to content

Czy wiesz jak mogłabyś dopomóc komuś bliskiemu?

Żadna osoba nie zamierza pójść w ślady słynnego gangstera Ala Capone, który poszedł do zakładu karnego za unikanie opłacania podatków. Przeto też wszelakiego roku mniej lub bardziej chętnie składamy szczególną deklarację podatkową, żeby zaspokoić wymagania PRacowników z Urzędu Skarbowego.
Szczęśliwie w obecnych czasach jest to o wiele mniej trudne i szybsze nieżeli przykładowo 25 lat temu.

notowania

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Telebimy nocą

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
A jest tak za rzeczą Internetu, globalnej sieci złączonych ze sobą komputerów, dzięki czemu moglibyśmy w prosty wariant w mieszkaniu przy laptopie wysłać swe rozliczenie PIT. A jeśli zapomnimy, z pewnością ktoś z rodziny oznajmi nam: „rozlicz PIT online”. Przecież to takie proste. Dlatego bez pośpiechu, w miesiącach uprzedzających kwiecień, usiądźmy np. z kubeczkiem gorącej kawki do swojego laptopa i wypełnijmy swój skarbowy przymus. Czy to samodzielnie czy to razem ze współmałżonkiem, ale zróbcie to nie tylko dlatego, że to nasz obowiązek, lecz żeby mieć wiedzę, że już go spełniliśmy. Jeżeli zatem jeszcze tego nie wykonałaś, rozlicz PIT online a na pewno będziesz spać lepiej.
praca

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Aplikacje komputerowe, jakie udostępniają coroczne rozliczenie PIT posiadają załączoną pomoc, dzięki której na pewno nie zrobisz przy uzupełnianiu deklaracji skarbowej żadnej pomyłki. Podczas wypełniania rozliczenia PIT (zobacz program do pit 11) program sam obliczy poszczególne sumy i wstawi je do odpowiednich komórek. A kiedy już wyślesz deklarację coroczną PIT, możesz pomóc w niniejszym któremuś z osób Twej familii.

Przecież np. Twoja matka (zobacz koniecznie ofertę – adwokat sprawy rodzinne warszawa sprawdzona kancelaria prawna) także powinna oddać swoje rozliczenie PIT. Z jakiego powodu zatem Ty, wyposażona w wiedzę oraz świadomość odpowiedzialności miałabyś nie dopomóc swojej matce?

Comments are closed.