Press "Enter" to skip to content

Czym się cechują start-upy, jak najlepiej można zdobyć środki na finansowanie takiej działalności.

Hasło start-up od jakiegoś czasu jest niezwykle modne w środowiskach biznesowych. Tak naprawdę pojęciem tym określa się nowo powstające przedsiębiorstwa, głównie obejmujące branżę najnowszych technologii. W odróżnieniu od tradycyjnych biznesów, które się budowało niekiedy długimi latami, internetowa branża działa znacznie szybciej. Jeśli produkt jest dobry, to w ciągu kilku miesięcy stać się może światowych hitem, zarabiając przy okazji wielu milionów dolarów, tak naprawdę największe obecnie firmy z tej branży właśnie w taki sposób zaczynały. Jednak dla sporej ilości młodych firm, które mają jakiś pomysł i potrafiących przekuć go w konkretny projekt problemem nie do przeskoczenia może się okazać finansowanie. Jeżeli wszystko odbywa się na etapie projektowania i testowania, to jeszcze będą sobie jeszcze dawać radę, lecz do wprowadzenia rozwiązania do sprzedaży i rozreklamowania go przeważnie będą potrzebne środki, jakich najczęściej brakuje. I albo taki pomysł po prostu upadnie i nic z niego nie będzie, albo firma zdobędzie odpowiednie finansowanie i ruszy do przodu.

firma - perspektywa

Autor: ZSPNrdwa Krosno
Źródło: http://www.flickr.com
firma - malowidło

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najważniejszych metod na startup finansowanie będzie znalezienie inwestora, który w zamian za jakąś część udziałów da gotówkę potrzebną do realizacji planów biznesowych – dowiedz się więcej: W ostatnim czasie bardzo popularne jest określenie Aniołów Biznesu, to znaczy osób, które inwestują swoje środki w młode, dynamiczne firmy.czytaj również dokumenty firmy online dokumenty firmy onlineOczywiście nie robią tego z miłości i za dziękuję, ale z nadzieją na zyski. Jeśli firma, w którą zainwestowali osiągnie sukces, to pozbywają się swoich udziałów zarabiając na tym rzeczywiście sporo. Rzecz jasna w każdym przypadku też istnieje niebezpieczeństwo tego, że wydane pieniądze się nie zwrócą, bo start-up upadnie lub nie uda mu się przebić z pomysłem na rynku, ale tego typu ryzyko biznesowe każdy z aniołów bierze pod uwagę.

W podobny sposób funkcjonują startup venture capital, które są po prostu funduszami które inwestują w młode, obiecujące firmy .efematic.pl/ kofaxNastępnym sposobem na zdobycie środków są także najróżniejsze konkursy, których aktualnie jest coraz więcej.

Comments are closed.