Press "Enter" to skip to content

Dlaczego z dostarczeniem PIT nie powinno się zwlekać

Termin rozliczeń z fiskusem zbliża się wielkimi krokami. Należy o tym pamiętać, albowiem niewywiązanie się z terminu złożenia deklaracji podatkowej wiąże się z przykrymi konsekwencjami karnymi skarbowymi. Ustawa za to wykroczenie powoduje karę grzywny nałożoną przez urząd skarbowy.

50 złotych

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com

Kary są wymierzane, ponieważ urzędnicy wręcz drobiazgowo sprawdzają terminowość składanych deklaracji PIT. Co istotne, obywatel zdecydowanie mniej ryzykuje dotrzymując wyznaczonego przez fiskusa terminu, a spóźniając się z zapłatą podatku, niż w momencie, gdy zapłatę uiszcza w terminie, zaś zwleka ze złożeniem deklaracji.

Gotowy formularz mamy możliwość wysłać do urzędu skarbowego tradycyjnie – wydrukować i wysłać pocztą lub drogą internetową (). Taki program PIT jest na tyle prosty w obsłudze, iż poradzi sobie z nim nawet osoba, która na co dzień nie ma zbyt wiele do czynienia z komputerem. W czasie wypełniania druku możemy uzyskać także podpowiedzi, jak krok po kroku odnaleźć się w programie. Aby wypełnić pity 2016, należy jedynie posiadać internet i działać krok po kroku z podaną na stronie instrukcją.

Interesuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to namawiamy do kliknięcia tu. To ciekawe oficjalne źródło (ulgaoddlugu.pl/czym-jest-gielda-dlugow/), które także na pewno Cię zafascynuje.

Przejrzyste menu upraszcza rozliczenie nie niepokojąc się o to, że nie zostaną uwzględnione ważne informacje, które w poprawnie przygotowanym formularzu miejsca mieć nie powinny.
Należy zrobić to przed końcową datą rozliczenia. Wtedy przyspieszymy spodziewany zwrot nadpłaconego podatku.

W gorączce rozliczania się z fiskusem, należy też pamiętać, że wypełniając deklarację mamy szansę by pomóc tym, którzy najbardziej tego wymagają. Wiele organizacji czeka na ten drobny gest. Można pomóc domom dziecka, organizacjom działającym na rzecz pokrzywdzonych przez los czy przytuliskom dla zwierząt – sprawdź więcej. Chociaż 1 proc. to drobna kwota i wydawać by się mogło, że jest tylko kroplą w morzu potrzeb, musimy mieć na uwadze, że w skali kraju uzbierana suma może mieć wielki wpływ na los drugiego człowieka. Jeśli wypełnimy 3 rubryki w naszych zeznaniach podatkowych, to wraz z innymi, jesteśmy w stanie dokonać dużo dobrego.

Comments are closed.