Press "Enter" to skip to content

Chcesz być nietuzinkowa? Możesz to osiągnąć!

Jak wyglądać nietuzinkowo? Pytanie to niesie w sobie ładunek dwuznaczności, ponieważ można zrobić z siebie coś na kształt „słupa ogłoszeniowego”, obok jakiego każdy będzie przystawał, by się przypatrzeć. Takie zachowanie nazwać można: niech mnie zobaczą za wszelką cenę. Można też wybrać drugi, bardziej stonowany sposób. Wystroić się tak, ażeby było widać, jaki mamy ciekawy gust, ale jednakowoż, żeby wszyscy się nie gapili, jak na krzykliwy afisz!

trencz

Autor: fervent-adepte-de-la-mode
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli preferujesz pierwsze rozwiązanie musisz mieć „skórę słonia”. W zależności od tego, jaki kraj to obyczaj, w Polsce zadomowiło się raczej konserwatywne podejście do tego zagadnienia. W naszym kraju korzystniej się nie wychylać, gdyż można zarobić rykoszetem. Z czego to wynika? Najprawdopodobniej z historii. Czasy komuny, kiedy nie było dostępu do bardziej odważnych, barwnych strojów, zrobiły swoje. Zamiast tego dostaliśmy takie same komplety, nudne, szare, ale nie rzucające się w oczy. W naszej świadomości coś się ostało, i choć jesteśmy już wolni od „wielkiego brata ze wschodu”, to jednocześnie, zwłaszcza wśród starszych ludzi, jest obecne przekonanie, że „szata zdobi człowieka”.

Jeśli jednak nie lubisz być w centrum uwagi, wolisz się ukryć za innymi, a jednocześnie lubisz ciekawie wyglądać, to musisz skorzystać ze sprawdzonych wzorów. Nie bój się, nie mamy tu na myśli nudnych zestawów, których wszędzie dużo. Postaraj się dobrać swój zestaw myśląc o własnej osobowości, jeśli żakiet lub trencz, to dlaczego, czy pasuje do tego, jaką jesteś osobą? A może modna garsonka lub t-shirt w delikatnych kolorach? Tak się składa, iż dzisiaj mamy znaczny wybór różnorodnych, często odkrywczych strojów. I nawet nie chodzi tutaj o produkty znanych marek, lecz o ubrania, które zakupisz w lumpeksie (zobacz). Tak, lumpeksy to istne kopalnie złota. To prawda, że należy tam nieźle pokopać, żeby coś zdobyć, ale warto poświęcić ten czas, bo możesz upolować coś zjawiskowego.

Możesz też przejrzeć kolekcję swojej mamy, cioci albo babci, może rzuci ci się coś w oczy, co na pewno trudno będzie podrobić. W kolekcjach naszych mam są takie cuda, o jakich nie śniło się producentom popularnych marek.

Zaintrygował Cię ten opis? Wejdź zatem do następnego artykułu i czytaj blockout dużo o intrygujących Cię sprawach.

A może masz dużo starszą siostrę, u niej też możesz odnaleźć coś, co zapewne będzie odznaczać się niezwykłością. Do dzieła!

Comments are closed.