Press "Enter" to skip to content

Schody ze szkła – ziarno luksusu w twoim domu

W „Przedwiośniu” wątek o szklanych domach symbolizował dobrobyt i nowoczesność, które były rezultatem wykorzystania jako materiału budowlanego różnobarwnego szkła. Możemy więc stwierdzić, że przyszło nam żyć w dobrych czasach, ponieważ szklane domy w pewnym sensie stały się rzeczywistością.

Zimowy ogród

Autor: gothick_matt
Źródło: http://www.flickr.com
Zabudowy szklane to konstrukcje użytkowe które są wykorzystywane zarazem przy budowach pomieszczeń mieszkalnych, a także biurowych. Wielbiciele współczesnego stylu mogą zastosować w swoich mieszkaniach szkło jako drzwi od szafy,ściany działowe albo drzwi wewnętrzne. Szkło stosowane w tego rodzaju celach może zostać specjalnie koloryzowane lub posiadać wzory. We współczesnej aranżacji wnętrz zmierza się do kreowania wnętrz przed wszystkim bardzo przestrzennych i nasłonecznionych. Szkło jest tego typu materiałem, który daje możliwość podzielić otoczenie jednocześnie optycznie jej nie zmniejszając.

Oprócz możliwości wykorzystania szkła wewnątrz budynków mieszkalnych, bardzo popularne są zewnętrzne zabudowy szklane, czyli tak zwane ogrody zimowe. Ogród zimowy to połączone ze sobą ścianki i daszki szklane – adres tej strony -, tworzące kołodomowe zimowe ogrody. Posiadacze bardziej zamożnych portfeli zazwyczaj stawiają wewnątrz nich basen. Przeważnie jednak stanowi to miejsce, w którym pośród sporej ilości roślin można zamieścić komplet wypoczynkowy oraz nasycać się chwilami relaksu o każdej porze roku. Konstrukcja wintergarten jest niezwykle stabilna i wygląda jak rząd okien połączonych ze sobą obramowaniem. Środek zazwyczaj jest ogrzewany, czasami za pomocą kominka. Dzięki stabilnej temperaturze można uprawiać w środku także egzotyczne rośliny.

szklane schody

Autor: Diego Cupolo
Źródło: http://www.flickr.com
Odnośnie pomieszczeń biurowych szklane konstrukcje perfekcyjnie sprawdzają się do oddzielania miejsc pracy. Szklane ścianki szklane działowe zezwalają stworzyć osobne biura z naprawdę okazałej powierzchni. Ich kolejnym atutem jest fakt, że w przypadku wybrania odpowiedniego rodzaju szkła i okuć wydzielone w ten sposób pomieszczenia mogą zadowalająco zatrzymywać dźwięki. Gwarantują więc z jednej strony odrobinę pracowniczej prywatności, a drugiej pozwalają pracodawcy poprzez transparentne szyby obserwować pracę wszystkich swoich podwładnych.

Comments are closed.