Press "Enter" to skip to content

Jaki klimatyzator wybrać?

klimatyzator

Autor: FUJIAIRE
Źródło: FUJIAIRE

Lato w Polsce, a zwłaszcza dwa środkowe miesiące roku – czerwiec i lipiec, to czas największych upałów. Temperatury wtedy dochodzą do aż trzydziestu pięciu stopni Celsjusza, co nie jest sytuacją przyjemną dla wszystkich obywateli naszego pięknego państwa. Wraz z rozwojem technologicznym i cywilizacyjnym, coraz większa ilość obywateli decyduje się na zwiększenie swojego komfortu życia w lecie, poprzez instalację klimatyzatora w swoim domu czy pracy.

Jakie klimatyzatory preferują polscy przedsiębiorcy?
Z ostatnich badań trendów konsumenckich wynika, że polscy przedsiębiorcy kupują w czasie upalnym w klimatyzatory przenośne. Niniejszy wybór jest widocznie spowodowany przenośnością takich urządzeń w porównaniu do klimatyzatorów stacjonarnych, co przekłada się na łatwość ich przewozu i ewentualnego powtórnego montażu w kolejnym miejscu prowadzenia działalności. Wymogi odpowiedniego schłodzenia pomieszczenia w którym pracują ludzie nakłada na szefostwo również kodeks pracy.

W które klimatyzatory – przejdź – inwestują osoby prywatne?
Bogatsi Polacy, mieszkający zwłaszcza duże miasta instalują w swoich mieszkaniach przede wszystkim klimatyzatory stacjonarne. Wybór ich jest oczywisty, ze względu na zdecydowanie wyższą wydajność takich klimatyzatorów w zestawieniu z przenośnymi. Dodatkowym ich atutem jest, w przeliczeniu rocznym, mniejsze zużycie prądu i mniejszą awaryjność, aniżeli tanich klimatyzatorów przenośnych. Często jednocześnie możemy znaleźć propozycje sprzedaży nowo wybudowanych domów, w których takie klimatyzatory są już preinstalowane. Bogatsi klienci nieruchomości zwracają uwagę na takie dodatkowe wygody.

Wybierz idealny klimatyzator dla siebie
Przed wyborem klimatyzatora do własnego mieszkania lub biura, powinno się przede wszystkim sprawdzić jego tabliczkę znamionową. Tam zawarte są informacje o energii elektrycznej, jaką urządzenie pobiera z sieci. W ten sposób możemy prosto obliczyć przeciętne zużycie prądu i zdecydować się na zakup klimatyzatora droższego, jednak w perspektywie kolejnych lat bardziej energooszczędnego. Pierwszeństwo w oszczędzaniu prądu wiodą klimatyzatory kasetonowe, budowane w klasie energetycznej A. Ten klimatyzator kasetonowy jest również wielozadaniowy, bowiem dzięki technologii inwertera, ma zarazem funkcję ogrzewania i chłodzenia.

W końcowym rachunku, wybór klimatyzatora będzie także zależał od metrażu jaką chcemy ochłodzić lub ogrzać, i od funduszu, jakim dysponujemy. Zachęcam jednakże wszystkich do dobrego sprawdzenia tematu przed podjęciem decyzji.

Comments are closed.