Press "Enter" to skip to content

Nagrzewnice gazowe – charakterystyka działania oraz zastosowanie

nagrzewnice gazowe

Źródło: www.klimatop.pl

Ogólna charakterystyka przyrządu
Nagrzewnice to przyrządy o szerokim wykorzystaniu. Celem ich stosowania jest, jak sama nazwa wskazuje, nagrzewanie powietrza do pożądanej przez użytkownika maszyny temperatury. Głównym miejscem stosowania nagrzewnic są auta, jednak stosuje się je również we wnętrzach, szczególnie tych większych, oraz w przemyśle – w procesach wymagających dostarczania ciepła.Do urządzeń tych wykorzystuje się kilku rodzajów paliwa: oleju opałowego, gazu ziemnego lub LPG, paliw stałych (np. węgla czy koksu). Mogą być także uruchamiane z udziałem energii elektrycznej lub energii uzyskiwanej z wody.

Nagrzewnice gazowe – działanieSą to przyrządy o kształcie najczęściej cylindrycznym, lub też prostopadłościennym. Posiadają wentylator, służący do doprowadzania powietrza do urządzenia, gdzie ulega ono ogrzaniu, a następnie – wydmuchiwane jest na zewnątrz. używamy w nich paliwa w postaci gazu ziemnego lub LPG (powszechnie znany jako propan butan). Jest to jeden z ich walorów, bowiem gaz współcześnie jest raczej niedrogim surowcem – w porównaniu chociażby do stale drożejącego prądu elektrycznego.

Kliknij ten link i sprawdź tu biuro nieruchomości toruń podobne informacje na ten temat – one z całą pewnością Cię zaintrygują, zatem nie czekaj zbyt długo:)

Dzięki temu nagrzewnice gazowe są wydajne, a ich użytkowanie – opłacalne dla posiadacza. Niektóre z nich wyposażone są w elementy pozwalające regulować poziomu dopływu gazu, co można zaliczyć do zalet.

ZastosowanieNagrzewnice gazowe pozwalają na ogrzewanie wnętrz, do których można zaliczyć obiekty sakralne, hale produkcyjne czy też sportowe, magazyny, zakłady pracy, a także budynki mieszkalne. Mogą być zamontowane na stałe lub też przenośne, przy czym te ostatnie z uwagi na mniejsze gabaryty (a co za tym idzie – proporcjonalnie zmniejszoną moc grzewczą znajdują zastosowanie w mniejszych wnętrzach. Ich przenośność stanowi jednak ogromny walor, w szczególności gdy użytkowane są w prywatnych mieszkaniach. W takim wypadku ułatwione jest wielokrotne i bezproblemowe przenoszenie urządzenia w miejsce, w którym będzie najbardziej potrzebne. Z nagrzewnicami zamontowanymi na stałe natomiast spotykamy się najczęściej w obiektach większych, gdzie bardziej istotna niż ich mobilność będzie duża moc połączona z wydajnością.

Comments are closed.