Press "Enter" to skip to content

Dużo osób na pewno słyszało o pojęciu, jakim jest crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe

W ostatnim okresie tego rodzaju inicjatywy stały się niezwykle popularne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że dają szansę na zebranie dość istotnych sum pieniędzy, oczywiście jeżeli finansowany projekt odnajdzie stosowne grono odbiorców.

crowdfunding

Autor: Paul Roth
Źródło: http://www.flickr.com
Najogólniej, finansowanie społecznościowe polega na zbieraniu niezbędnych funduszy, jakie posłużą do zrealizowania założonego planu.

Czy nie sądzisz, że dane na omawiany wątek możesz odnaleźć także na innym portalu? Naturalnie, że tak – kliknij tutaj, a ujrzysz tam sensowny serwis www (https://raj-international.net/).

Z reguły, jego twórcy ogłaszają się na specjalnych platformach, na których przybliżają założenia swoich projektów czy sposób ich realizowania. Fundusze przekazywane są przez przekonane osoby. Pojawia się więc pytanie, z jakiego powodu społeczności się w to angażują? Głównie ze względu na fakt, że za wsparciem finansowym idzie określona gratyfikacja i to jest podstawowa różnica, pomiędzy wszelkiego rodzaju zbiórkami a finansowaniem społecznościowym.

Gratyfikacje mogą przyjąć postać udziału w przyszłych zyskach danego przedsięwzięcia, niekiedy ma ona również postać usług. Przykładowo, jeśli finansowanie dotyczy zorganizowania koncertu określonej grupy muzycznej w danym mieście, owym wynagrodzeniem będzie szansa uczestnictwa w takim wydarzeniu.

Jeśli interesuje Cię omawiany artykuł oraz masz chęć zgłębić więcej na taki temat, to na pewno niezły serwis (https://www.bscav.eu/oferta/tlumaczenia-symultaniczne/) będzie tutaj bardzo pomocny.

Możliwości w tym względzie jest faktycznie dużo. Współcześnie crowdfunding odznacza się ogromnym zainteresowaniem wśród zespołów, które poszukują funduszy na nagranie swojej płyty, jako że nie mogą znaleźć sponsorów

finanse

Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com

lub wśród start – upów, a więc nowych firm, jakie dopiero wchodzą na rynek, mają niebanalne pomysły, ale ich realizacja wymaga konkretnych źródeł finansowania.

W Polsce idea finansowania społecznościowego pojawiła się relatywnie niedawno, niemniej natychmiastowo zyskała dużą popularność. Biorąc pod uwagę jej zalety, nie można się dziwić, że sporo osób jest skłonnych finansować interesujące przedsięwzięcia. Na razie w Polsce nie ma przepisów prawnych, które określają funkcjonowanie finansowania społecznościowego, jednakże można się spodziewać, że w najbliższym czasie takowe się pojawią, ponieważ obecnie trwają prace przygotowawcze. Crowdfunding to świetne rozwiązanie, które może być wykorzystane przykładowo do projektów społecznych czy biznesowych. Możliwe, że w przyszłości więcej inicjatyw będzie pozyskiwało tym sposobem wymagane fundusze

.

Comments are closed.