Press "Enter" to skip to content

Z jakiego powodu warto zlecić część obowiązków innym przedsiębiorstwom

Outsourcing jest ostatnio bardzo popularnym systemem kierowania wszystkimi procesami w firmie, jakie nie stanowią kluczowego przedmiotu działalności przedsiębiorstwa. Przykładową typową usługą takiego rodzaju jest porządkowanie budynków. Większość dużych i średnich firm wykorzystuje jednostki zewnętrzne do przeprowadzenia czynności sprzątania.

księgowość

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże na tak prostych działaniach nie kończą się opcje które przynosi zatrudnienie zewnętrznych jednostek do praktycznych zadań. Innym przykładem jest outsourcing księgowości, czyli zlecenie prowadzenia naszych rachunków profesjonalistom. Dobrze sformułowana umowa między nami a firmą księgową może przynieść nam duże oszczędności. By to jednak było wykonalne niezbędna jest szczegółowa analiza naszych wymogów. Inaczej bowiem będzie wygadać umowa na badanie sprawozdań pieniężnych okresowe albo jednorazowe, a inaczej zlecenie prowadzenia pełnej rachunkowości.

Jednym słowem outsourcing ksiegowosci jest efektywny wyłącznie wtedy, gdy strona zamawiająca precyzyjnie określi swe wymogi i obydwie strony układu będą przestrzegać zapisanych zobowiązań. Jak więc odnaleźć właściwą jednostkę do naszych wymagań? Pierwszym krokiem jest stworzenie spisu możliwych wykonawców. Możemy to zrobić wpisując w internecie konkretne zadanie które ma wykonać przedsiębiorstwo, np.: badania (zobacz więcej) sprawozdań finansowych, i z pewnością znajdziemy wykonawców.

księgowość

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Następnie warto wyszukać niezależnych informacji o wybranej firmie. W dzisiejszych czasach jest to stosunkowo proste zadanie; wystarczy przejrzeć internet.

W jaki sposób to uczynić najprościej? Wystukać w wyszukiwarce: opinia o + nazwa interesującego nas przedsiębiorstwa i już – powinno nam się wyświetlić ileś sądów. Jeszcze łatwiejszym podejściem zalecanym przeze mnie jest odnalezienie rankingu usług rachunkowych. W takim zestawieniu przedstawione przez profesjonalistów są parametry ankiet i ich wyniki. Ułatwi nam to wybór, ponieważ napisanie jedynie wyrażenia: usługi księgowe Warszawa może nas nieźle przytłoczyć.

Takowe działanie – czyli współpraca z inną firmą – pozwalają nam zająć się sprawami na których znamy się najlepiej.

Comments are closed.