Press "Enter" to skip to content

Kto nam pomoże ulokować nasze środki pieniężne?

Media donoszą, że w ostatnim czasie nasze przychody ulegają wzrostowi. Jeżeli nie posiadamy dzieci albo w zamyśle ich wychowywania na wyższym poziomie wyjechaliśmy na zarobek, do któregoś państwa za naszą zachodnią granicą kraju, jest niezwykle prawdopodobne, że zebraliśmy jakąkolwiek sumę, jaką teraz chcielibyśmy w jakimś miejscu zainwestować.
Niezwykle często jest tak, iż nie znamy się na mechanizmach rządzących światem większych pieniędzy.

faktur

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie moglibyśmy zrobić coś na własna rękę, jednak może się to okazać tragiczne dla naszego portfela. Przeto także najlepsze, co moglibyśmy zrobić, to zgłosić się do osoby, którą można by określić jako doradca finansowy Warszawa i okolice. On wprowadzi nas w krąg różnych przyrządów pieniężnych i doradzi, które z nich są dla nas najbardziej korzystne. Będziemy zmuszeni nauczyć się nieco teorii, lecz wszakże znajomość to do sukcesu klucz. Taki niezależny doradca finansowy Warszawa na początek mógłby zaproponować coś nieskomplikowanego, ale nie spodziewajmy się jakichś szybkich i znacznych zysków. To mogłoby zająć, ale czy w młodych lat nie marzyliśmy o tym, aby nasze pieniądze same pracowały na siebie?
Takową możliwość proponują jak najbardziej możliwe chociażby otwarte fundusze inwestycyjne. Opiera się to w skrócie na tym, iż wybieramy faktyczny kapitał – a jest ich mnóstwo – i to różnych wariantów, następnie wykupuje się tak zwane jednostki i… czeka się na efekty. Jednostki można w trakcie trwania inwestycji dokupić lub odsprzedać, jeśli zamierzamy posiadać jakąkolwiek nagłą chęć.

Bez końca lepsze to, niż jakiś kredyt na maszyny rolnicze w parabanku. Pojawiają się wszelakie rodzaje otwartych funduszy inwestycyjnych ze względu na rodzaj lokaty kapitałowej. Otwarte fundusze inwestycyjne to fundusze akcji, pieniężne, obligacji oraz hybrydowe.

Comments are closed.