Press "Enter" to skip to content

Inwestowanie w fundusze. Co należy wiedzieć?

Część ludzi stawia na inwestowanie w fundusze, które są obarczone ogromniejszym ryzykiem straty kapITału aniżeli odkładanie na lokatach, lecz dają także szanse na wyższe stopy zwrotu.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu
progres

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com

fundusze inwestycyjne otwarte

Autor: Burson-Marsteller
Źródło: http://www.flickr.com
Ryzyko inwestycji w fundusze możesz zmniejszyć m.in. ustalając oraz trzymając się przewidzianej strategii.

Nie zwlekaj! Jeśli ciekawi Cię nasz tekst, to kolejny ciekawy news (bscav.eu/tlumaczenia-symultaniczne-krakow/) ukryty jest w podanym linku. Napisz nam swój komentarz – będzie nam niezwykle miło.

Poniżej parę wskazówek, jak bezpiecznie wkładać w fundusze inwestycyjne otwarte. Przed zaczęciem dowolnej inwestycji, w tym przede wszystkim związanej z rynkiem kapitałowym (akcje) powinno się wyznaczyć podstawowe elementy strategii inwestycyjnej tj.: wariant (dla przykładu typ funduszu), chwila rozpoczęcia inwestycji oraz jej zakończenia, horyzont czasowy, maksymalną możliwą stratę kapitału itd. Ustalenie powyższych czynników pozwoli nam przede wszystkim dopasować odpowiedni fundusz do naszych wyczekiwań oraz priorytetów, służy kontroli oraz pomoże podjąć odpowiednie działania w czasie trwania inwestycji, zależnie od sytuacji panującej na rynku. Co więcej posiadanie planu pozwala w wielkim stopniu na wykluczenie wpływu ekscytacji na podejmowane decyzje.

Na początkek należy zastanowić się nad zamysłem inwestycji oraz czasem jej trwania, albowiem będzie to rzutować na wybór należytego typu funduszu. Starsze osoby, które potrzebując lokować swoje pieniądze z myślą o emeryturze, do jakiej zostało im np. 3 lata nie powinny selekcjonować ryzykownych funduszy takie jak dla przykładu fundusze akcyjne. Ogromne wahnięcia cen jednostek akcyjnych funduszy mogą w takowym wypadku spowodować, iż takowa osoba może postradać znaczącą część swego kapitału.

Ewentualnym rozwiązaniem zdaje się lokata w fundusze, których celem jest ochrona nagromadzonego kapitału (fundusze rynku pieniężnego). W wyborze funduszu pomoże nam niezależny doradca finansowy.

Comments are closed.