Press "Enter" to skip to content

Rozliczenie PIT, a kwestia 1% podatku – co trzeba mieć w pamięci?

Każdy podatnik ma możliwość przekazania swojego 1% podatku organizacji potrzebującej. To jest proste i nic nie kosztuje, a może komuś bardzo pomóc. PIT jest obowiązkowym rozliczeniem podatku dla każdego Polaka otrzymującego dochody w danym roku podatkowym. Możemy się rozliczyć do końca kwietnia roku następnego.

podatnik

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Każdy podatnik może przekazać 1% podatku na określoną organizacjęJeśli nie przekażemy 1%, kwota ta przechodzi do budżetu Skarbu Państwa. 1% to niewiele, jednak dla wielu organizacji oraz fundacji te sumy są znaczące. My w żaden sposób nie odczujemy przecież, że daną kwotę przekazaliśmy – Fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Kliknij śmiało ten link – opublikowane tutaj uwagi z witryny na pewno okażą się dla Ciebie interesujące – tyczą się podobnej problematyki.

Jak znaleźć organizacje, na rzecz których można przekazać 1%? Wystarczy wstukać hasło „1% podatku lista” w wyszukiwarkę internetową. Wśród rezultatów dla formuły „1% podatku lista” z wyświetli się strona internetowe Na tej stroniekażdego roku istnieje możliwość zapoznania się z uaktualnioną listą organizacji, które są uprawnione do otrzymania 1% podatku. Na wskazanej witrynie możemy sprawdzić, czy dana organizacja istnieje, a także możemy odnaleźć jej KRS. Możemy na niej sprawdzić, czy aby na pewno dana organizacja pożytku publicznego działa legalnie, a następnie wspomóc, ją wpisując w PIT jej numer KRS. Organizacje pożytku publicznego bardzo zabiegają o ten jeden procent. Im więcej osób przekaże podatek, tym większa suma do spożytkowania. Nie jest łatwo zdobyć przychylność innych.

rozliczenie PITu

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com
Zwłaszcza, że takich organizacji jest bardzo wiele i dotarcie do potencjalnego odbiorcy i przekonanie go do przekazania 1% podatku jest naprawdę bardzo trudne. Jednak jest o co walczyć. Jeżeli chodzi o 1% podatku, lista jest cały czas uaktualniana, aby nie doszło do sytuacji, że suma wyruszy w kierunku organizacji, która już nie istnieje. Ministerstwo Finansów na stronie udostępnia wyłącznie rzetelne, sprawdzone informacje w jednym miejscu.

Jeżeli masz chęć zgłębić większą ilość wiadomości na ten temat, to spójrz na opublikowany tutaj (https://www.tuv.com/poland/pl/iso-20000-system-zarz%C4%85dzania-us%C5%82ugami-informatycznymi.html) wpis a zobaczysz pokrewne ciekawe informacje.

Powinno się nadmienić, że informacje widniejące na stronie są autentyczne, sprawdzone i jawne. Warto przekazywać swój jeden procent dla tych, którzy go potrzebują, często głównie dzięki niemu mogą oni godnie żyć.

Comments are closed.