Press "Enter" to skip to content

Przydatne informacje na temat tego, jak prawidłowo wypełnić roczne zeznanie podatkowe.

Jednym z obowiązków każdego czynnego podatnika jest zapłacenie podatku od uzyskanych dochodów. W Polsce wszystko to się odbywa po skończeniu roku podatkowego, a wszystko jest określone w odpowiednich przepisach. Przez cały rok pracy pracownicy płacą zaliczki na podatek. Później w styczniu i lutym następnego roku powinni oni otrzymać od pracodawców rozliczenie wszystkich osiągniętych dochodów i zaliczek.

finasne

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli ktoś pracował w czasie roku w kilku firmach, to takich pitów dostanie kilka, każdy od innego pracodawcy. Do wykazania podatków w określonym roku wchodzą jeszcze inne dochody, jakie się uzyskiwało. Może to być na przykład wynajęcie lokalu mieszkalnego czy dywidendy z papierów wartościowych, wszystko to także trzeba wykazać w swoim zeznaniu podatkowym. Generalnie każdy osiągnięty w minionym roku dochód powinien być wyszczególniony w zeznaniu, ukrycie czegoś wiązać się będzie z poważnymi konsekwencjami. Czasu na przekazanie i wypełnienie zeznania do urzędu skarbowego jest dość sporo, bo cztery pełne miesiące. Termin na dopełnienie formalności upływa bowiem 30 kwietnia, a jeśli jest wtedy wolne, to przesuwa się na początek maja. W zeznaniu w pierwszej jego części pisze się wszystkie dane osobowe, łącznie z numerem nip.

Szalenie nam przyjemnie, że przeznaczyłeś swój czas, by przeglądnąć ten artykuł. Jeżeli czujesz ochotę na więcej, to kliknij link hurtownia materiałów biurowych wrocław i przejdź do kolejnej strony.

Następne części to wykaz kosztów, przychodów i oddanych do urzędu skarbowego zaliczek na podatek. Tu trzeba wpisać wszystkie uzyskiwane dochody, przepisując je z dokumentów otrzymanych od pracodawców i uzupełniając o pozostałe rzeczy.

jeden procent podatku

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli się będzie rozliczać z małżonkiem, to do wypełnienia będą obie części tej sekcji. Obecnie istnieje możliwość odjęcia od przychodu lub [agencja pracy za granicą holandia] podatku pewnych rzeczy, i do tego właśnie służą kolejne sekcje. Można tam wykazać kwoty zapłaconych składek społecznych i zdrowotnych, a dodatkowo wszelkie ulgi, na przykład remontowe czy na dzieci. Po uwzględnieniu tych wszystkich rzeczy dostaje się końcową kwotę podatku, którą trzeba będzie zapłacić do urzędu skarbowego. Na zakończenie można od niej odliczyć 1 procent podatku – który będzie przelany na konto instytucji publicznej użyteczności.

Comments are closed.