Press "Enter" to skip to content

Posiadanie kominka prócz jedynego w swoim rodzaju nastroju, to także pewne problemy.

Kominek to dla użytkowników najlepszy symbol ciepła rodzinnego. Przy kominku, niezwykle często w centralnej części salonu, jego mieszkańcy spędzają dużo czasu.

vintage

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Przy nim przysiadają zakochani, ponieważ oferuje niezwykły romantyczny klimat. Rozgrzewa oraz rozpala najmocniej zmarznięte serca i dłonie. Warto wszak pamiętać o tym, iż kominek Kliknij na to nie tylko romantyczne miejsce spotkań. Jest on też wspaniałym i powszechnym źródłem ciepła w całym mieszkaniu.
Stawiając dom, gdy tylko mamy możliwości ku temu, nie wyobrażamy sobie nie postawić kominka. Rzecz jasna, jeśli decydujemy się na postawienie kominka warto przemyśleć wszystkie wady i zalety. Często kominek jest nieużywany, gdyż właściciele niezbyt dogłębnie zastanowili się nad jego budową, a wady jego istnienia przerosły plusy.
mieszkanie

Źródło: pixabay.com
Marzenie to może jednak w jednej minucie prysnąć jak bańka mydlana kiedy szkło kominkowe nie wytrzyma wysokiej temperatury. Kominkowe szyby w teorii są w stanie znieść bardzo wysoką temperaturę. Winny ponadto znieść duży nacisk. W trakcie porządkowania szkło (odkryj stronę) kominkowe nie jest w stanie wytrzymać uderzenia. Kominek ze stłuczoną szybą nie nadaje się do używania. Szkło musimy wstawić od nowa. Głównym elementem szkła jest dwutlenek krzemu SiO2. Jeśli jest więcej takiego związku, wtedy szkło jest bardziej odporne na temperaturę, składniki chemiczne a także potłuczenia nieumyślne.

Proces wytwarzania tego rodzaju szkła jest w każdym razie tak kosztowny, że używa się go przede wszystkim do profesjonalnych celów, np. produkcji dużej jakości soczewek.

Comments are closed.