Press "Enter" to skip to content

Wyżarzanie – czyli, kolejny temat który pochodzi ze środka rodzaju: „Co to dokładnie jest?” i „Z czym to coś się je?”

Na czym dokładnie polega proces wyżarzania? Jaki dokładnie bywa jego cel? Czy wyżarzanie przebiega w dokładnie ten samiutki sposób co „starzenie”? Jakie istnieją rodzaje wyżarzania stopów żelaza oraz jakie to one posiadają podkategorie? To wszystko i jeszcze bardziej dużo bez żadnego problemu znajdziesz w środku naszego nowiuteńkiego – świeżo co napisanego – felietoniku!

gospodarka odpadami

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz dzisiejszy temacik po zaczynamy od pierwszego zadanego we wstępie pytanka, czyli konkretnie: „Na czym polega proces wyżarzania?” – a polega on najzwyczajniej na obróbce cieplnej metali, która to polega na podgrzaniu konkretnego materiału do już określonej temperatury, zatrzymaniu na niej, a potem na stopniowym, bardzo powolnym jej ochładzaniu. Na pytanko: „Jaki bywa jego cel?” – odpowiedź jest prosta, gdyż jego celem jest po prostu uzyskanie tak nazywanych „warunków równowagi”. Co do trzeciego pytania wewnątrz wstępie, no to wyżarzanie jest przeprowadzane wewnątrz dużo wyższej temperaturze aniżeli wspomniane „starzenie”, a więc siłą rzeczy przebiega w całkowicie inny sposób.

Jeśli uważasz, że opisywany tutaj tekst zawiera bardzo intrygujące dane, to wejdź na pełny tekst (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/okna-oddymiaj%C4%85ce-i-napowietrzaj%C4%85ce/), który także Cię pochłonie całkowicie.

br>
Z pewnością przyda Ci się moja witryna z informacjami, które tyczą się zamieszczonego tutaj wpisu. Nie ociągaj się zatem i kliknij w umieszczony niżej link.

Co do ostatniego ze wstępu pytanka, to powstały dwa typy wyżarzania: wraz z tak zwaną „przemianą alotropową” a także bez przemiany alotropowej.

Pierwsza spośród nich posiada 8 konkretnych podkategorii (ujednorodniające, zupełne, niezupełne, czy też zwane normalizującymi, wraz z pewną przemianą zwaną izotermiczną, nie napomykając już o wyżarzaniu zwanym sferoidyzującym, oraz zwanym perlityzującym oraz grafityzującym), podczas gdy druga – ma zaledwie cztery (odprężające, rekrystalizujące, oraz stabilizujące i tak nazywane „stabilizujące naturalne”).

Comments are closed.