Press "Enter" to skip to content

Sposoby aby uzyskać ciepłą wodę użytkową?

Planując system ogrzewania w domu, rozważamy różne możliwości tak, aby zdecydować się na najbardziej optymalne. Pod uwagę bierzemy różne aspekty: możliwości techniczne, funkcjonalność a także koszty. Przede wszystkim rozmyślamy jednak, w jaki sposób zaoszczędzić na ogrzewaniu wody. I tu na prowadzenie wysuwa się koncepcja, łącząca w sobie wszystkie wymienione cechy: ogrzewanie gazowe.

Grzałki rurkowe

Autor: www.centro-therm.pl
Źródło: www.centro-therm.pl
Tutaj największym plusem jest wygoda. Na sterowniku można ustawić praktycznie wszystko: optymalną temperaturę w ciągu dnia i w nocy, czy dostosowanie spalania do warunków zewnętrznych. Dodatkowy plus? Jedna instalacja daje nie tylko ogrzewanie, ale także ciepłą wodę użytkową. Pamiętajmy jednak, by zasobnik był należytej wielkości – dobrany do potrzeb domowników i mocy kotła.

Cały czas powodzeniem cieszą się przepływowe podgrzewacze wody. Korzystają one z prądu jedynie gdy kurek z ciepłą wodą jest odkręcony, po czym wyłączają się gdy zakręcamy kran. Pamiętajmy tylko, by systematycznie kontrolować grzałki rurkowe i w przypadku sporego zakamienienia grzałki wyczyścić.

Najlepsze okazje, najlepsze stawki! To naprawdę jest możliwe, zobacz, spójrz na ofertę (http://www.centrumwygody.pl/akcesoria/zestawy-sprzatajace), a bez dwóch zdań się nie zawiedziesz!

Coraz częściej inwestorzy decydują się na wkłady kominkowe które posiadają tzw. płaszcz wodny – idź do . Między osłoną z metalu o podwójnych ściankach znajduje się woda, która pobiera temperaturę od ognia i spalin z kominka.

Aby taki kominek mógł mogło ogrzewać też wodę użytkową, w górnej części korpusu powinna być przytwierdzona umocowana specjalna wężownica, w której będzie krążyła woda. Z tej racji możemy w ekspresowym tempie i – co ma duże znaczenie – tanim kosztem ogrzewać duże ilości wody, która utrzyma wysoką temperaturę jeszcze długo po wygaśnięciu paleniska.

Wkład z płaszczem wodnym sprawdza się najlepiej w okresie grzewczym, lecz letnią porą, przy wyższych temperaturach za oknem palenie w kominku nie ma sensu. Poza sezonem grzewczym warto podgrzewać wodę w inny sposób, np. przez wbudowane w zasobnik grzałki elektryczne lub elektryczny podgrzewacz wody – o których wcześniej wspomnieliśmy.

kominek

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com

Ogrzewanie generuje jedne z największych kosztów podczas stawiania domu, tym samym rozwaga oraz czas okażą się doskonałymi doradcami.

Comments are closed.