Press "Enter" to skip to content

Drgania maszyn jako niebezpieczeństwo dla elementów konstrukcyjnych budowli

Wszelkie urządzenia i maszyny są źródłem drgań. Wibracje przenoszą się na obiekty i ich sąsiedztwo, przez co tworzą zagrożenie dla części konstrukcyjnych budynków, oddziałują niekorzystnie na pracę innych urządzeń, także są potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia ludzi.

wibroizolatory

Autor: iStock
Źródło: T.S.H. POLMAR
Każda maszyna i sprzęt jest źródłem hałasu i wibracji wypływających z sił dynamicznych funkcjonujących impulsowo, lub okresowo zmiennych.
Zarządzanie

Autor: trailersoftheeastcoast
Źródło: http://www.flickr.com
Szeroki wybór z kilkudziesięciu różnych rodzajów wibroizolatorów, z których każdy właściwy jest dla trochę różnego zakresu zastosowań, obciążeń, czy częstotliwości, jest w stanie zapewnić efektywne rozwiązanie większości komplikacji związanych z drganiami. Wibroizolatory to metalowo-gumowe, sprężyste spojenia maszyn i sprzętów z podłożem, przynoszące zredukowanie stanu hałasu i drgań. Wydatnie obniżają stopień drgań i wibracji maszyn, a także obniżają wytwarzany przez nie hałas.

Jeśli do tej pory nie możesz wyszukać niczego fajnego, to sprawdź pod tym linkiem, tutaj z pewnością odnajdziesz to, co okaże się dla Ciebie w tym momencie przydatne.

Wibroizolatory przemysłowe zalecane są między innymi dla takich przeznaczeń jak wywietrzniki, pompy, silniki elektryczne i spalinowe, wytwornice, sprężarki, młyny, maszyny papiernicze i dużo innych. Do głównych walorów wibroizolatorów można zaliczyć możliwość izolacji wibracji, nieduże gabaryty ułatwiające montaż, najwyższą odporność i solidność, bezobsługową, bezpieczną pracę, przejmowanie sporych obciążeń jednostkowych, oraz wyjątkowe rodzaje określone do podwieszeń.

Zastosowanie wibroizolatorów do posadowienia maszyn ułatwia również ich składanie i poziomowanie, a także szybką zmianę ich pozycji.

Jeżeli ten tekst jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis aplikator do kleju, w którym znajdziesz podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Skuteczne działanie wibroizolatorów zależne jest od wyboru ich parametrów, w zależności od parametrów posadawianego maszyny.

Comments are closed.