Press "Enter" to skip to content

Istotny wpływ oświetlenia na nasze samopoczucie- najlepsze rodzaje oświetlenia, które nie zmęczą naszych oczu

Z pozoru mało ważne oświetlenie naszego mieszkania albo budynku niekiedy może zdziałać cuda. Projektując albo urządzając mieszkanie powinniśmy zadbać również o ten szczegół, który ma wpływ na efekt końcowy naszego remontu.

oświetlenie łazienkowe nad lustro

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami klienci nie zdają sobie sprawy jak ogromny wpływ na nasze samopoczucie może mieć oświetlenie. Jeśli często czujemy się zmęczeni lub bolą nas oczy, nieuniknione, iż jest to wina nieodpowiedniego oświetlenia w naszym miejscu pracy albo w mieszkaniu. Oczy są bardzo delikatnym narządem, a ostre, jaskrawe światło nie działa na nie pozytywnie. Projektując czy też urządzając mieszkanie powinniśmy pamiętać o tym, aby kupować żarówki o barwie zbliżonej do naturalnego światła. Powinniśmy również w odpowiedni sposób rozmieścić lampy w pokoju, żeby przebywanie w nim było komfortowe. Lampa do kuchni bądź do salonu powinna być dopasowana do wysokości sufitu. Duży żyrandol nie będzie wyglądał korzystnie w niskim pomieszczeniu, a światło nie będzie odpowiednio padało na całe wnętrze. Nowości tu: oświetlenie nowoczesne.

Jeśli szukamy idealnego oświetlenia do naszego domu albo mieszkania, warto zwrócić uwagę przykładowo na oświetlenie LED. Żarówki LED są wykorzystywane niemal w każdym miejscu i są bardzo ekologiczne. Oświetlenie nowoczesne lub nawet lampki ogrodowe- większość z produktów dobrze prezentuje się w towarzystwie żarówek ledowych. Kształt a także kolor lamp czy też kinkietów dobieramy najczęściej do stylu projektowanego pomieszczenia. Warto jednak zwrócić uwagę na to jak rozchodzi się światło w interesującym nas modelu lampy. Mleczny klosz do kinkietu sprawi, iż światło będzie bardziej delikatne- wspaniale sprawdzi się na przykład w pokoju dziennym lub pokojach sypialnianych. W niedużych wnętrzach idealnie sprawdzą się nieduże kinkiety na ścianach czy też lampy stojące.

Jeśli czytany tekst totalnie Cię pochłonął, to zobacz inny pełny opis (https://www.zinstudio.pl/), który też posiada zbliżone informacje na opisywany temat.

Projektując pomieszczenia do pracy albo do nauki, pamiętajmy o tym, żeby odpowiednio oświetlić miejsce pracy oraz blat biurka. Sprawdź sam: lampa kuchenna.

Lampy Chou

Autor: LZF
Źródło: 9design

Odpowiednie oświetlenie sprawi, iż przebywanie w pomieszczeniach będzie bardziej komfortowe, zadbamy również o swój wzrok. Typ oświetlenia jak również rodzaj zastosowanego szkła do kloszy znacząco wpływa na sposób rozchodzenia się światła w pomieszczeniu. Dla zaciekawionych tematem: lampki ogrodowe.