Press "Enter" to skip to content

Led w praktyce

Jeśli mowa o żarówkach ledowych, to potrzebujemy do nich przejściówek. Przejściówki, czyli adapter led dają możliwość na włożenie żarówki ledowej do zwykłego żyrandola. Cóż żarówki ledowe mają inne końcówki, które nie pozwalają na bezpośrednie włożenie ich do naszej lampki. Z tego powodu wynika konieczność zakupienia przejściówki żarówki. Musimy mieć na uwadze przy zakupach, że mamy różne przejściówki do różnych led oświetlenia. Chociaż początkowo może się to wydawać trudne, to nie ma w tym zbyt dużej filozofii. Wystarczy, że wiemy jakich żarówek potrzebujemy, wtedy na sto procent w sklepie z oświetleniem otrzymamy przejściówki led. Przejściówki ledowe są jedyną możliwością, dzięki której w naszych zwykłych żyrandolach można umieścić te naprawdę świetne żarówki led.


Ledowe szaleństwo

led

Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com
Już od jakiegoś czasu można mówić o wielkim bum na żarówki ledowe. Jednak są osoby, które nie są w stanie się przekonać do tego typu oświetlenia. Zazwyczaj kiedy ludzie zdecydowali się na świetlówki ledowe wiedzą, że jest to nie tylko ogólna oszczędność na rachunkach za energie, ale również dbanie o środowisko. Nie można jednak zapominać, że do świetlówek ledowych musimy kupić adapter led.

Jest to przejściówka, czyli taki łącznik, pozwalający wkręcić świetlówkę ledową do lampy. Chociaż może brzmi to dość poważnie, to cena jest niewielka. Reasumując wszystko jest zależne od tego, jaką świetlówkę ledową kupiliśmy. Jednak koszty wahają się w granicy kilku złotych, czyli wydatek jest niewielki. Co ważne adaptery led możemy zakupić w postaci przedłużki z elastycznym złączem. W sytuacji, gdy wydaje nam się, że jednak klosz lampy zabiera zbyt wiele światła, a zdjęcie klosza, raczej nie dodaje estetycznych walorów pokojowi. A dzięki takiej przedłużce, można świetnie dopasować ilość światła, które dobiega spoza klosza.

żarówki LED

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwiązań jest wiele musimy jedynie wybrać żarówki ledowe i dokupić do nich przejściówki, które umożliwiają włożenie żarówki na właściwe miejsce.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to opracowanie każdemu fanowi tego zagadnienia. One niechybnie również są warte przeczytania.

W związku z tym, że końcówki świetlówek led nie pasując do naszych standardowych lamp czy żyrandoli. Dlatego też produkt adapter led daje możliwość na dalsze korzystanie z zwykłych lamp, lecz z lepszymi żarówkami. Jeśli jeszcze nie zmieniliśmy żarówek w naszych czterech kątach, to warto to czym prędzej naprawić. Świetlówki ledowe to oszczędność, więc warto je kupić.