Press "Enter" to skip to content

Urządzamy kącik do nauki

Stara prawda mówi, iż człowiek uczy się przez całe swoje życie. Rzeczywiście, z upływem lat nie tylko zbieramy doświadczenia, ale także chcemy się doskonalić, poznawać obce języki, chodzić na różne kursy.

Łazienka, ceramika sanitarna Touch w wersji wiszącej

Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland
Edukacja czyni z nas ludzi interesujących, dlatego komfortowy i estetyczny kącik do nauki przyda się nie tylko w pokoju dziecka! Jak go zaprojektować?

Przede wszystkim musimy zadbać o krzesło i biurko. Tutaj zwłaszcza trzeba skupić się na stosownych wymiarach – zobaczysz tutaj. Dzięki właściwemu spasowaniu tych elementów będziemy mogli przyjąć poprawną pozycję w czasie nauki, nic nie będzie nam doskwierać – ani nadmierne zmęczenie oczu, ani nadwyrężenie w odcinku lędźwiowym. Ponadto, jeżeli chodzi o wnętrza ze strefą do nauki musimy zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie. Najlepiej gdy biurko będzie stało obok okna, ale wiadomo, iż nie wszystkie wnętrza na to pozwalają, stąd przyda się lampa (lampy24.net – kaspa salvador) biurowa wyposażona w żarówkę halogenową, świetlówkę bądź żarówkę LED o temperaturze barwowej w okolicach 4000-5000K. Pamiętajmy, iż światło w takim pomieszczeniu powinno mieć neutralny, subtelny kolor, który nie będzie męczył oczu.
Aby nauka przynosiła zadowalające efekty musimy zapanować nad chaosem w papierach i przyborach. Uporządkujmy książki, zeszyty i kserówki.

Dzięki segregatorom, organizerom stojącym bądź wiszącym, korkowej tablicy czy nadstawce nad komputer możemy w prosty sposób zaprowadzić ład we wszelkich pomocach naukowych, tak aby nic nas nie rozpraszało i żadna notatka nie mogła się zapodziać. Osoby preferujące klasykę, mogą zastąpić biurko stylowym sekretarzykiem z szufladkami i skrytkami – sprzedaj.