Press "Enter" to skip to content

Jak wykreować interesującą kompozycję pomieszczenia?

Każdy z nas chce mieszkać w estetycznym mieszkaniu. Poza tym, że mieszkanie jest odpowiednie wizualnie, powinno być jeszcze ciekawe. W końcu ładne mieszkanie może być również po prostu nużące. Jak więc doprowadzić do tego, żeby żaden gość nie pomyślał, że Twój salon lub sypialnia są niezbyt interesujące? Metod na urozmaicenie kompozycji wnętrza jest mnóstwo. Świetnym rozwiązaniem jest z pewnością wybranie mebli „nie pasujących”.

Sypialnia - dekoracja pomieszczenia

Autor: simon_music
Źródło: http://www.flickr.com

Może to dotyczyć odmiennej epoki lub odmiennego stylu wyposażenia. Np. w sklepach albo na wyprzedażach domowych kupisz fotele rodem z baroku. Nie trzeba całego salonu przerabiać na barok. Krzesło z baroku może idealnie się prezentować w normalnej aranżacji lub nawet zagościć w modernistycznym wnętrzu – fantazyjny wystrój. To samo odnosi się do pozostałych „nie pasujących” elementów aranżacji. Na przykład kolorowych dekoracji typowych dla regionu Ameryki Południowej.

Każde pomieszczenie okaże się ciekawsze także wtedy, kiedy nieco podkręcisz ubarwienie pokoju. Doskonałym pomysłem na ożywienie pokoju jest dodanie bardziej energetycznych kolorów. Takich jak wyrazista zieleń albo czerwień.

Aby odnaleźć zbliżone informacje na opisywane zagadnienie spójrz na link (https://amelia-wedding.pl/), a przeczytasz w tamtym miejscu niesamowicie interesujące dane, które zapadną Ci w pamięć.

Tyle, że trzeba tez pamiętać, że kolory takie nie powinny pojawiać się w zbyt dużym nagromadzeniu. Wówczas wnętrze stanie się trochę drażniące. Może nawet powodować problemy ze skupieniem, a w ekstremalnych przypadkach z zasypianiem.

wnętrza tarasu

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

W kwestii barw dobrze jest również pamiętać o przeciwieństwach. Jeżeli chcesz dodać nowy, silny akcent do wnętrza, odpowiednim sposobem zawsze będzie przeciwstawne zestawienie. Jeśli całe pomieszczenie jest jasne, dodaj coś czarnego. Jeżeli pomieszczenie jest pastelowe, dorzuć przeciwny kolor o dużej intensywności. W takim wypadku z pewnością nie będzie nużąco.