Press "Enter" to skip to content

Ciekawe aranżacje przestrzeni w blokach. Jak to zrobić, by wszystko było spójne i komponowało się ze sobą?

Kiedy planujemy rozmieszczenie różnych elementów w mieszkaniu, dobrze jest dużo wcześniej skupić się na tym, jakie meble chcemy postawić na ścianach oraz które rzeczy mogą się nie zgrywać. Dobrze jest zapytać zawodowego dekoratora wnętrz albo osobę, która zna się na tym o jakieś fajne triki albo o parę podpowiedzi, jakich błędów nie popełnić lub poszukać jakichś cennych porad w sieci.

łazienka

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Przez wiele lat w mieszkaniach w blokach pod każdym oknem wisiały kaloryfery o dużych żeberkach. Przez ich niepraktyczny kształt bardzo trudno je było odmalować i wyczyścić i ciężko było na nich coś wysuszyć.

Nie ociągaj się – kliknij w źródło i ciesz się opublikowanymi tam nowymi postami. Na pewno rozszerzą one Twoją wiedzę na ów temat.

Czasami były po prostu duże i kradły istotne centymetry na ograniczonej przestrzeni, na przykład w ciasnym korytarzu albo w toalecie – Ceneo. Brzydkie grzejniki powoli były zastępowane przez grzejniki pokojowe, mające lepszy kształt i emitujące lepsze grzanie. Ale w głównej mierze – wyglądające całkiem dobrze. Obecnie można postawić na grzejniki pokojowe, które mają bardzo ciekawe żebrowanie i są po prostu płaskie. W toaletach w knajpach dość często możemy natknąć się na pisuary. Niektórzy sądzą, że takie rozwiązanie wprowadzone do domowej łazienki to fanaberia, jednak czasami chodzi również o zagospodarowanie przestrzeni.

Łazienki w blokach są po prostu zbyt ciasne i zwykle po zaplanowaniu wyposażenia obowiązkowego nie ma już miejsca na to, aby wstawić ściankę i wygospodarować miejsce na pisuar. Istotną kwestią są również ładne drzwi zewnętrzne, jakie wstawiamy raz na długi czas, dlatego muszą naprawdę nam odpowiadać i być nieźle dobrane do całego mieszkania. Oczywiście na stronach www po wpisaniu „drzwi zewnętrzne Częstochowa”, aż roi się od zdjęć i podpisów naprawdę atrakcyjnych modeli, jednak wybór nie jest łatwy. Zaplanujmy ilość zamków, jakie chcemy wstawić, pomyślmy o judaszu albo nawet o tym, czy w przyszłości będziemy jakoś ozdabiać te drzwi zewnętrzne Lublin czy Warszawa to miasta, które mają również dość dużo supermarketów budowlanych posiadających w swojej ofercie ładne drzwi zewnętrzne, więc być może wybór będzie prostszy kiedy będziemy je widzieć.

wystrój wnętrz

Autor: Christian Jensen
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście najlepszą opcją na zgranie poszczególnych elementów w domu, szczególnie naszych wszystkich drzwi, jest zakupienie ich razem w jednym miejscu – i drzwi wydzielające pomieszczenia, i drzwi zewnętrzne Częstochowa ma sporo salonów z drzwiami np. w kolorze wenge, ale może się on odróżniać odcieniem i możemy nie być z tego powodu zadowoleni – Grupa Allegro. Jeżeli tylko szukamy inspiracji, lecz na zakupy jeszcze przyjdzie pora, fraza „drzwi zewnętrzne Lublin” roztoczy przed nami całkiem dużo opcji.