Press "Enter" to skip to content

Meble do dziecięcego pokoju

Co powinieneś wiedzieć meblując magiczną przestrzeń dla dziecka

Jednocześnie z rozwojem malucha ulegają zmianie jego wymagania i gusta – również jeżeli chodzi o prezentowanie się pokoju. Wiele z nas zastanawia się, jak urządzić królestwo dziecka, aby nie było potrzeby co pewien czas go odnawiać.

pokój nastoalatka

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się, iż głównym elementem uniwersalnego wnętrza są odpowiednie meble. Zwróćmy uwagę na ich jakość . Solidnie zaprojektowane meble dla dzieci z całą pewnością nie ulegną szybkiemu zniszczeniu, natomiast odpowiednio dobrane, ciekawe kolory pozwolą na ich wykorzystanie nie tylko we wczesnym okresie życia dziecka, ale i nieco późniejszym, nastoletnim. Pamiętajmy, że jaskrawe mebelki, w przyszłości nie muszą do końca odpowiadać preferencjom kolorystycznym naszych dzieci, natomiast uniwersalne wzornictwo zapewni nieograniczoną dowolność przy aranżacji wnętrza. Jeżeli postaramy się o to, by meble dla dzieci były tak funkcjonalne i nowoczesne, aby w przyszłości mogły z powodzeniem służyć jako meble młodziezowe, ograniczymy zbędne koszty. Nie zapominajmy: neutralna baza to dużo aranżacji, zależnie od nastroju i pór roku!

Przestrzeń, stworzona z myślą o najmłodszych, powinna być przyjemna i wesoła. Być miejscem, z którego czerpie energię, spokój i bezpieczeństwo. Miejscem inspirującym i pobudzającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa kojąco. Nie może przypominać składu zapomnianych mebli czy mieszkania (zobacz ofertę na mieszkanie archicomu na sępolnie) Kreta z bajki o Calineczce. Idealne będą jasne, pastelowe barwy ścian. Kolory w postaci dodatków, np. dywanu lub poduszek, które rozweselą pokój i stworzą przyjemny i ciepły klimat. Są w stanie pokazać zainteresowania dziecka i przeniosą go w świat pasji. Oryginalne dodatki sprawią, że dziecięcy pokój stanie się lekki i przytulny, zaś zastosowanie naturalnych materiałów (drewno) dodatkowo je ociepli. Niech inspiracją będzie dla nas, cieszący się od dłuższego czasu wielką popularnością skandynawski styl.

Pokój naszej pociechy to miejsce zabaw, nauki, relaksu, snu, spotkań towarzyskich. Dlatego oprócz mebli, nie zapomnijmy o dobrym oświetleniu, wystarczająco jasnym i harmonijnie rozproszonym. .