Press "Enter" to skip to content

Jaki budulec domu wybrać?

Gdy podejmujemy decyzję o postawieniu domu, jednym z bardzo wielu wyborów których należy dokonać, jest budulec, z którego dom chcemy zbudować. Dziś jest prawie nieograniczony wybór. Możemy podjąć decyzję o postawieniu domu z drewna, ale jest to popularne raczej poza miastem. Można zdecydować się na zwykłą cegłę, pustaki, kamienie… Oczywiście pamiętać musimy, że z każdego z tych materiałów| w inny sposób stawia się budynki, w związku z tym dobrze jest sprawdzić czy firma, którą planujemy zatrudnić ma doświadczenie z materiałem, który wybraliśmy.

Renowacja budynku

Autor: Micolo J
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie wybór budulca to nie tylko własne widzimisię, ale przejdź po tym linku także koszt. Próbujemy w taki sposób wybrać materiały, aby spełniały nasze oczekiwania, ale http://www.tawol.com.pl/pl/trojniki/ tym samym nie opróżniały kieszeni. Gdy idzie na przykład o pustaki ceramiczne, cena waha się w zależności od wielkości od dwóch do kilkunastu złotych za sztukę. Cegły zazwyczaj są trochę droższe. Zasadniczo wybudowanie domu z cegły związane jest z większymi kosztami. Spowodowane jest to także ilością materiałów, które musimy zakupić. Zasadniczo cegła wymiary zwykle ma mniejsze od pustaka, więc potrzebujemy jej więcej (zobacz na stronie firmowej).

Z pewnością trafimy na fanów i przeciwników każdego materiału. Jedna grupa osób będzie uznaje, że dom wyłącznie ekologiczny, drewniany albo z polnych kamieni. Usłyszymy z pewnością, że tylko naturalne materiały doskonale izolują i nie ma co wymyślać tylko budować domy z tego, co oferuje natura.

Inni znowu powiedzą, że kiedy chodzi o murowanie, cegły są najlepsze, a dom z pustaków się rozpadnie. Z pewnością znajdą się też ludzie twierdzący wręcz przeciwnie – że cegły to niepotrzebny wydatek, pustaki lepiej się sprawdzą i mniej kosztują.

Nie ma jednego idealnego wyjścia. Po prostu sami musimy zdecydować. Oczywiście powinniśmy wziąć pod uwagę rady innych osób, ale ważne, by byli to ludzie, którzy choć trochę znają się na budownictwie, a nie tylko uznają, że jeden budulec jest lepszy niż inny, tylko dlatego, że oni go wybrali. Wszelkie wątpliwości najlepiej rozwiewać z fachowcem.

Comments are closed.