Press "Enter" to skip to content

Stan higieniczny obecnych szaletów publicznych.

Wielu z nas nieraz wybrało się z całą rodziną do jakiegoś miasta, ażeby tam przykładowo zwiedzać ciekawe miejsca czy również zobaczyć, jak wygląda stary rynek. Jeżeli wybraliśmy się z naszymi pociechami, to normalnym kłopotem, który pojawi się stosunkowo szybko, jest konieczność skorzystania z toalety.

Publiczna toaleta

Autor: Bartosz Wróbel, Urszula Świtaj
Źródło: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
Nieraz takowa sytuacja spotyka nas w sytuacji, kiedy będziemy gdzieś na mieście a w okolicy nie ma ani jednej restauracji czy pubu, w którym dziecko może się załatwić. A wiadomo, iż dziecku dość ciężko jest przetłumaczyć, żeby jeszcze trochę wytrzymało, ponieważ zaraz pójdziemy gdzieś do lokalu i tam będzie mogło pójść do toalety. Niestety, takowe czekanie może się czasami skończyć na konieczności wymiany części garderoby, bowiem dzieciakowi nie udało się wytrzymać do najbliższej toalety.

Na nasze szczęście w sporej części miast znajdują się miejskie toalety, w jakich za niewygórowaną opłatą możemy załatwić nasze naturalne potrzeby. Co więcej, takie lokalne szalety nie wyglądają już jak te obskurne, paskudnie pachnące miejsca sprzed dwudziestu lat, do których wchodząc, trzeba było zatykać nos z powodu wszechogarniającego smrodu, albowiem czyszczenie tych lokali pozostawiało sporo do życzenia. Na nasze szczęście te czasy dawno nie wrócą i obecnie nie trzeba się lękać wizyty w takich placówkach. Aktualnie osoby, które tam są, mają zadanie troszczyć się nie tylko o egzekwowanie opłaty od klientów, lecz także muszą zadbać o to, ażeby za każdym razem było tam czysto a także schludnie.

W publicznych toaletach możemy teraz również w specjalnych pomieszczeniach przykładowo przebrać małe dziecko jak również nie musimy się kłopotać o suszenie rąk czy nawet rzeczy, ponieważ zazwyczaj mieści się tam suszarka łazienkowa ścienna – poczytaj więcej tutaj.

Wiele zmieniło się również w kwestii warunków sanitarnych, ponieważ wszystkie te lokale myte są systematycznie wodą z dodatkiem detergentów dezynfekujących a także odświeżających, natomiast przeciw robakom, które mogą pojawić się w tych szaletach, używa się najczęściej lampy (zobacz oświetlenie nad lustro) owadobójcze lepowe – dowiedz się więcej. Jak widzimy, dzięki tym wszystkim ulepszeniom a także czynnościom sanitarnym, nie powinniśmy się już niczego bać, korzystając z miejskich szaletów.