Press "Enter" to skip to content

Opis zwyczajów i tradycji które panują w okresie karnawału i Bożego Narodzenia.

Okres Bożego Narodzenia kojarzy się z rozmaitymi świątecznymi zwyczajami i tradycjami. Po pierwsze jest to tradycyjna wieczerza wigilijna, spożywana w rodzinnym gronie 24 grudnia. Na świątecznym stole obowiązkowo powinno się pojawić dwanaście dań, znaną od wielu lat tradycją jest także łamanie się opłatkiem.

Długie włosy na zawołanie

Autor: Racoon Polska
Źródło: Racoon Polska
turkusowe bombki choinkowe

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Biustonosz typu balkonetka

Autor: Lupoline
Źródło: Lupoline
Dzieci z utęsknieniem wyczekują na upominki, jakie znajdują się rzecz jasna pod przepięknie udekorowaną choinką. Choinka jest najbardziej chyba znanym symbolem tego okresu, udekorowane świątecznie drzewka stawiane są chyba we wszystkich mieszkaniach oraz domach.można zobaczyć tam mokra karma dla kotaChoinki dekoruje się bardzo różnie, niejednokrotnie wieszane są na nich rozmaite słodycze, pierniki i cukierki. Niezwykle popularne również są rozmaite turkusowe bombki choinkowe, a także łańcuchy, anielskie włosy i kolorowe światełka.
Po zakończeniu świąt następuje czas zabawy, zwany także karnawałem.

Stworzyliśmy dla Ciebie nowe atrakcyjne wiadomości na ciekawiący Cię dział. Przejdź do nowego tekstu oraz czytaj wpis oświetlenie lustra.

W tym okresie organizuje się mnóstwo różnych imprez, a co interesujące, ostatnio przodować w tym zaczynają przedszkola i szkoły. Jak się okazuje to w tych właśnie miejscach bale karnawałowe zaczęły być tradycją, na jaką z niecierpliwością czekają wszystkie maluchy. Obowiązkowym rekwizytem przy tego typu balach jest odpowiedni strój, a tutaj dzieci mają duże pole do popisu. Chłopcy przeważnie decydują się na bajkowych bohaterów, popularni są również policjanci, rycerze i żołnierze.

Z kolei pośród dziewczynek największym zainteresowaniem cieszą się księżniczki, lecz niejednokrotnie jest również wybierany na przykład aniołek strój. Takie karnawałowe stroje najlepiej jest wypożyczyć, w tym okresie działa sporo wypożyczalni, w których można to wszystko zrobić.

Comments are closed.