Press "Enter" to skip to content

Co znaczy TIR, czym są tak zwane pociągi drogowe oraz w jakim miejscu przewożą one przeróżne towary?

Czy wiesz, że są tzw. potrzeby wtórne człowieka? Takie, które są w naszym życiu konieczne, ale jednak w mniejszym stopniu istotne niż jedzenie czy picie.. Do tych potrzeb można zaliczyć przemieszczanie się czy też przewożenie przedmiotów.

transport mógłby zatem dotyczyć zarówno osób jak i produktów. Istnieją przeróżne środki transportu: od samolotów do samochodów. W wypadku transportu osób najczęściej wykorzystuje się mikrobusy albo autobusy. Mogą one przewozić stosunkowo małą grupę ludzi w określone uprzednio miejsce. W zależności od danej firmy mogłoby być ono odległe nawet o wiele kilometrów. Dla przykładu bardzo znana jest obecna w większych miejscowościach komunikacja publiczna, którą moglibyśmy poruszać się na terenie konkretnego miasta. Inne spółki zajmują się transportem ludzi na bardziej znaczące odległości, a jeszcze inne oferują przykładowo transport towarów. Wykonują to na miejscu danego kraju albo proponują transport (producent elementów do palet szczecin) ogólnoświatowy.
transport

Autor: billjacobus1
Źródło: www.flickr.com

W tym miejscu warto dodać, że w potocznym języku duże ciężarówki nazywamy TIR-ami, ale nie każdy wie, co oznacza taki skrót. Otóż jest to Międzynarodowy Transport Drogowy. Tego typu samochody przewożą znaczne ilości towarów od np.

Omawiany temat jest dla Ciebie intrygujący? Z pewnością zaciekawi Cię również nowa wiadomość (termoaparatura.com.pl/), która ma zbliżone tematycznie kwestie.

wytwórcy do magazynów albo wprost do np. hipermarketu. Warto wspomnieć, że np. w Szwecji z uwagi na bardzo dobrą infrastrukturę drogową stosowane są ciężarówki o wiele większe oraz dłuższe niż w naszym kraju.

Jeszcze lepiej ta kwestia prezentuje się w Australii, gdzie wykorzystuje się tak zwane pociągi drogowe, a zatem ciężarówki ciągnące parę naczep równocześnie. Wspomniany przewóz jest możliwy tylko w tym państwie.

Comments are closed.