Press "Enter" to skip to content

Nowoczesne dekoracja pomieszczeń opiera się w szczególności na użyciu w pomieszczeniach tego rodzaju surowców jak metal a także szkło

Szczególnie to ostatnie jest chętnie stosowanym materiałem jako, że dzięki szklanym akcesoriom przestrzeń wydaje się dużo większa. Dzisiaj szklarz we Wrocławiu i w każdym innym dużym mieście ma niemało pracy ponieważ szkło nie przestaje i na pewno nie przestanie być modne.

Odbicie kobiety w lustrze

Autor: Laura D’Alessandro
Źródło: http://www.flickr.com
Elementami szklanymi w mieszkaniu – poza oczywiście lustrami i oknami – mogą być także przeróżnego typu figurki i meble (w tym szklane stoliki czy oszklone regały). Za granicą idzie się jeszcze dalej – montuje się chociażby szklane schody, które prezentują się dość efektownie, jak również szklane drzwi.

Rzecz jasna ważne jest wówczas odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni tak – by mimo zastosowanego niewidocznego szkła domownicy albo odwiedzający lokal firmowy mieli świadomość, że oto za chwilę będą mogli przejść do innego pomieszczenia lub na inne piętro – szklanych drzwi bowiem bez właściwego ich oznakowania lub ustawienia pod odpowiednim kątem praktycznie wcale nie widać. O ile dla stałych mieszkańców z czasem może przestać być to problematyczne, o tyle już dla odwiedzających może okazać się to zaskakującą niespodzianką, szczególnie, kiedy w którym momencie się z takimi drzwiami zderzą. Stąd też właśnie elementy szklane powinny być należycie obramowane i najlepiej oznakowane.

Szklany stolik

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Ten problem nie dotyczy rzecz jasna luster, bowiem te wiszą na ogół na ścianie, z którą chyba nikt nie planuje się witać. Nie znaczy to jednak, iż lustro takie nie ma być dekoracyjne. Oczywiście nowoczesny styl cechuje się minimalizmem i prostotą formy, jednak w wielu sytuacjach – np. jeśli chodzi o styl glamour czy vintage, warto by lustro było ładnie ozdobione.

Podstawą jest, by były to lustra na wymiar, a więc ani nie za małe i nie za duże – dostosowane do wielkości pomieszczenia. Więcej informacji w tym temacie można odszukać tutaj: lustra indywidualne projekty. Tego typu lustra można bez problemu zamówić u szklarza, jeżeli w żadnym odwiedzonym sklepie nie mogliśmy natrafić dotychczas na lustro w stosownym rozmiarze.

Czy poszukujesz na stronie usługa pakowania akcesoriów meblowych czegoś niezwykle zajmującego? Namawiamy zatem do nowego tekstu. Musisz tylko wejść w poniższy link.

Szklarz dodatkowo „skroi” lustro stosownie do naszych potrzeb – czyli zapewni mu odpowiednią formę, kwadratu, koła czy bardziej oryginalnego rombu i tak dalej.