Press "Enter" to skip to content

Jak wybrać dobre łóżko dla dzieci, kilka podstawowych zasad przy wyborze.

W łóżku człowiek spędza dużą część życia, szczególnie w wieku dziecięcym, z tego też powodu bardzo duże ma jego jakość. Już w przypadku niemowlaków zaleca się, żeby łóżko miało odpowiedni materac, tu najlepiej sprawdzają się tradycyjne pianki z włóknem z kokosa. Kokos gwarantuje twardość oraz sprężystość, a jednocześnie jest odpowiednio przewiewny, dzięki czemu bardzo wygodnie i bezpiecznie będzie się na nich spać. Materace tego typu używane są do kilku lat lat i później trzeba pomyśleć o wymianie łóżka.

Eleganckie narzuty

Autor: Antilo
Źródło: Antilo

Wielu rodziców już wówczas wybiera mebel pełnowymiarowy, z jakiego dziecko będzie korzystać przez następne lata. Z kolei inni wolą kupić coś w dorosłym wymiarze, ale w wersji dziecięcej, to znaczy w fantazyjnym kształcie i kolorystyce. Tego typu łóżka z szufladami są świetnym rozwiązaniem i wyglądają bardzo dobrze, lecz trzeba się przy nich liczyć z tym, że po kilku latach może być konieczność wymiany (). Sześciolatkowi Spiderman na pewno będzie się bardzo podobał, lecz w wieku lat trzynastu młody nastolatek może mieć dużo oporów, aby na takim spać.

W wielu domach problemem jest ilość miejsca, jeżeli na przykład w pokoju na stałe będzie mieszkać dwoje dzieci, to w takiej sytuacji świetnym wyjściem są łóżka piętrowe dla młodzieży (). Przez to, że miejsca do spania (zobacz: narożniki puszman) są nad sobą, to znacznie oszczędza się na powierzchni w pokoju, którą da się znacznie lepiej wykorzystać. Przy wyborze dziecięcych łóżek należy pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy, którą jest bezpieczeństwo.

Łóżko piętrowe do pokoju dziecka

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Przy maluchach łóżeczko musi być stabilne i wykonane z materiałów nie zawierających niebezpiecznych związków, istotne jest także zadbanie o właściwy materac. Jeśli chodzi o łóżka dla starszych dzieci trzeba mieć na uwadze na ostrzejsze krawędzie, jeśli tylko będzie taka możliwość to należy ich unikać. Warto się również przyjrzeć łóżkom piętrowym, jeśli planuje się takie zakupić, tu z kolei duże znaczenie będzie miała drabinka, po której się wchodzi do górnej części oraz odpowiednie zabezpieczenia przed możliwością wypadnięcia z łóżka ().