Press "Enter" to skip to content

Czasami śni nam się, by okres grillowy trwał cały rok – dzisiaj możemy już to pragnienie spełnić

Grill to rewelacyjna sprawa. Mamy możliwość zrobić na nim prawie każdą potrawę. Paniom na diecie kojarzy się z tłustymi mięsami – na przykład z boczkiem, jednak nie jest to cała prawda.

Łazienka minimalistyczna, biała

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
szkło

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
kuchnia

Autor: KOMANDOR
Źródło: KOMANDOR
Na grillu możemy zrobić niemal wszystko. Mięso, ale też ryby lub warzywa. Tak, tak – warzywa, a nawet owoce. Pysznie z grilla są przyrządzone bakłażan czy chociażby banan. Jedzenie z grilla nie powinno być zatem tłuste. Ponadto, grill grill ogrodowy gazowy to nie tylko jedzenie. To też cała przyjemność spotkania się z przyjaciółmi w ogródku. To także jakiś alkohol – na przykład wino. To również szalejące przy nas dzieci, ponieważ grill zwykle jest spotkaniem bliskich ludzi, które wabi wszystkie pokolenia – od przedszkolaka po emeryta. Wszyscy zasiadają wokół stołu, zajadają wyśmienite grillowane przekąski, dyskutują oraz się śmieją. W ogóle panuje urocza atmosfera. Jeśli pragniemy zatem pokrewną atmosferę zaprowadzić zimą, to potrzebna nam będzie patelnia grillowa. Pomoże nam ona przywołać aromaty, za którymi nam się ckni w chłodne dni. Oczywiście patelnię będziemy używać w mieszkaniu, a nie w ogródku, ale wszelkie pozostałe czynniki jesteśmy w stanie odtworzyć – smak potraw oraz śmiech zaproszonych znajomych. Toteż pozostaje nam już tylko szybka wycieczka do sklepu, żeby kupić taką patelnię.

Najważniejsze, aby wybierać sprzęt pewnej i polecanej marki – wówczas będziemy mieć pewność, że taka patelnia będzie nam służyć nie jeden rok, a wiele lat. Musi mieć również dwuletnią gwarancję.