Press "Enter" to skip to content

Jakie są atuty drzwi chowanych w ścianę i w których pomieszczeniach doskonale się sprawdzą?

Gdy wybieramy drzwi do pomieszczeń mieszkalnych, to musimy zapoznać się z ofertą jezdnych skrzydeł. Jest to grupa produktów jeszcze bardziej popularnych, która bardzo dobrze będzie sprawdzała się w większości pomieszczeń.
Niezwykle dużym uznaniem cieszą się drzwi chowane w ścianie.

Samochód z materiałami budowlanymi

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Drewno w zakładzie stolarskim

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
To tzw. skrzydła w kasecie. Schowane w ścianie rozsuwane drzwi wyróżniają się niezwykle efektownym wyglądem. Jest to największy walor, który decyduje o rosnącej popularności takiego rozwiązania. Znakomitej klasy skrzydła w kasecie posiadają niezwykle doskonałe opinie przedsiębiorców. Są one uznawane za wygodne w codziennym użytkowaniu oraz trwałe. Dobrej klasy szyny do przesuwnych drzwi wyposażyć można by w łożyska cichobieżne. Ich obecność zagwarantuje bezgłośną prawie pracę systemu. Drzwi chowane w ścianie posiadają bardzo dużo korzyści eksploatacyjnych. Największą z nich jest brak ograniczenia przestrzeni podczas zamykania albo otwierania skrzydła. Ta cecha doskonale sprawdzi się w przypadku wąskich korytarzy oraz niewielkich mieszkalnych pomieszczeń, w jakich wykorzystanie skrzydeł typowych jest niewykonalne.
Gdy mowa jest o drzwiach przesuwnych chowanych w ścianie, to należy wspomnieć o większej możliwości zagospodarowania miejsca. Tego typu drzwi ( zobacz drzwi antywłamaniowe z Łodzi) przesuwne są drzwiami dobrze zamaskowanymi w ścianie. Obszar ściany może dzięki temu być w dowolny sposób zagospodarowany. Jest to następnym atutem zwiększającym możliwości, żeby utworzyć elegancką aranżację wnętrza. W propozycjach sprzedaży odnaleźć możemy drzwi rozsuwane, które posiadają zróżnicowaną szerokość. Standardowy wymiar 60-90 centymetrów świetnie będzie się sprawdzał w większości mieszkaniowych pomieszczeń. Pamiętać o tym należy jedynie, że Rozmiary skrzydeł dostosowane powinny być odpowiednio do wielkości drzwiowej wnęki.

System omawianych drzwi nie jest jednak pozbawiony wad. Takim ograniczeniem mogą być trudności monterskie. Montaż drzwi przesuwnych w użytkowanych mieszkalnych budynkach niezwykle często wymaga przeprowadzenia bardziej rozbudowanego remontu pomieszczeń.