Press "Enter" to skip to content

Oświetlenie w domach

Dobre oświetlenie ma niezwykle ważną rolę w ludzkim życiu. Niedocenianie tego aspektu nie będzie dobrym rozwiązaniem, bowiem dobrze dobrane światło jest w stanie poprawić samopoczucie. Poza tym przesadnie jaskrawe i niekorzystne światło może to samopoczucie bardzo pogorszyć. Przykładem bywają niektóre hipermarkety, które oświetlane są z wykorzystaniem lamp jarzeniowych.

Dla części ludzi w szczególności tych, którzy mają problem z oczami, takie oświetlenie jest ogromnie męczące i wywołuje niekiedy różnorodne nieprzyjemne dolegliwości.

Galeriaoswietlenia.pl - sklep z artykułami do domu i biura

Źródło: Galeriaoswietlenia.pl

Należy do nich na przykład migrena. Z tego powodu często ludzie pracujący w takich pomieszczeniach są częściej zmęczeni, a ich wzrok jest w gorszym stanie. Analogicznie sprawa przedstawia się z domami indywidualnych osób. Im bardziej sprzyjające i zdrowe światło, tym lepsze samopoczucie i kondycja mieszkańców.

Łazienka i kuchnia

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, które wymagają najmocniejszego światła w całym mieszkaniu. Wynika to z faktu, że w tych miejscach zazwyczaj wykonuje się precyzyjne czynności wiążące się z przygotowywaniem posiłków oraz rozmaitymi zabiegami pielęgnacyjnymi. W tych wnętrzach często stosuje się dodatkowe źródła światła oprócz oświetlenia górnego. Lampy sklep z oświetleniem z Poznania do łazienki są przykładowo bardzo pomocne koło lustra, co przydaje się między innymi mężczyznom podczas golenia twarzy (www). W kuchni natomiast dodatkowe lampy nierzadko montuje się nad blatami kuchennymi, na których na przykład kroi się artykuły żywnościowe.

Przedpokój i klatka schodowa

sufit podwieszany

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong

W blokach mieszkalnych często ma się do czynienia ze specyficznym typem oświetlenia klatek schodowych. W tym miejscu światło jest potrzebne jedynie przez jakiś czas, dlatego najczęściej stosuje się lampy, które są włączone przez kilka minut, a następnie wyłączają się. Na chwilę obecną coraz częściej spotyka się źródła światła posiadające czujnik ruchu, które są rozwiązaniem dużo lepszym. Jeżeli chodzi o przedpokój, zazwyczaj nie wymaga on silnego oświetlenia. Potrzebne jest ono jedynie z uwagi na to, że w przedpokoju często wisi lustro. Oświetlenie przedpokoju w większości przypadków jest raczej stonowane.