Press "Enter" to skip to content

Szkoła lubiana przez dzieci

Z czym zwykle kojarzy nam się szkoła? Bardzo długie godziny przy ławkach, niezbyt długie przerwy, twarde krzesełka i niezadbane korytarze… A przecież naprawdę nie dużo potrzeba, aby poprawić ich wygląd.
Wystarczy.

dywan do szkoły

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
wzór

Źródło: pixabay.com
.. dywan do szkoły! Niewielkie akcesorium, a tak dużo może zmienić. Część placówek wprowadziły już dłuższy czas temu tego typu rozwiązania i w tej chwili bez wątpienia pozostałe mogą pójść w ich ślady. Uczniowie wstępując na teren szkoły muszą zmienić obuwie w dowolnie wybrane przez nich papcie. Na początku może to sprawiać wrażenie abstrakcji, bo jak można po szkole poruszać się w takim obuwiu, jednak gdy się nad tym zastanowić – pod względem mentalnym to jak najbardziej trafiony pomysł! Zwykły dywan (sprawdź: dywan skora cieleca) do szkoły, a tak wiele może zmienić. Dzieci mogą czuć się wtedy o wiele bardziej swobodnie i zdecydowanie łatwiej im przyzwyczaić się do szkolnego rytmu, zwłaszcza w pierwszych latach nauczania, kiedy rozłąka z rodzicami jest jeszcze dla nich trudna. Kolorowe kapcie i milutkie dywany zapewniają na szkolnych przedsionkach rodzinną atmosferę, która znacznie ułatwia im funkcjonowanie w nowym, dużym społeczeństwie. Dywany w szkołach pojawiają się częściej i częściej oraz zyskują coraz więcej zwolenników bez względu na wiek uczniów. Znajdują się one przecież nie tylko w podstawówkach, lecz także w liceach, czy technikach, w których chociażby maturzyści mogą czuć się o wiele bardziej komfortowo w momencie stresujących przygotowań do matury.

Z pozoru niewielkie zmiany, lecz łatwo mogą się przyczynić do polepszenia nastroju uczniów w polskich szkołach. Podczas kompletowania szkolnej wyprawki nie zapomnijmy o książkach, ale i wzorzystych papciach, a dzieci chętniej będą uczęszczać do szkół!