Press "Enter" to skip to content

Czym możemy się posiłkować podczas tresury psa? Które rzeczy mogą się bardzo przydać?

Decyzja o zaopiekowaniu się psem nie należy do łatwych. Tak naprawdę oprócz plusów jest też sporo obowiązków, odpowiedzialność za pupila nawet wtedy gdy jedziemy na wakacje, jak i kwestie finansowe związane z utrzymaniem psa. Natomiast gdy wreszcie po długiej debacie z całą rodziną podjęliśmy decyzję o tym, że weźmiemy psa oraz po pewnym czasie pies jest już w naszym domu, musimy zająć się jego ułożeniem. Jakiego rodzaju rzeczy będą w tresurze bardzo pomocne?

Dobra obroża (przeczytaj więcej) jest nieoceniona. Mamy wiele różnych rodzajów i jedynie część z nich

pies

Źródło: http://pixabay.com

służy do ozdoby. Niektóre bowiem to całkiem dobre urządzenia pomagające w tresurze.http://www.extra24hurt.eu/ (odwiedź stronę)Część z takich akcesoriów polecana jest bardziej osobom doświadczonym, chociażby obroża elektryczna. Nieumiejętnie użyta bowiem jest w stanie wywołać u psa ból . Dlatego też nie poleca się jej dla psów wrażliwych. Występują różne jej typy. Jedne są mniej a inne w większym stopniu odporne na warunki atmosferyczne, jak chociażby teletakt. Mogą mieć one różnego rodzaju zasięgi sygnału. Dlatego można dostosować wybór do swoich potrzeb – zobacz teletakt. Bardzo popularne natomiast są kolczatki. Chociaż budzą one niechęć czy wywołują oburzenie u części osób, to tak właściwie to jeden z bezpieczniejszych typów obroży. Jeżeli będzie właściwie użyta to nie sprawi psu bólu oraz da doskonałe efekty. Interesującą propozycją może okazać się obroża, jaka pomaga rozwiązać problem z głośno ujadającym psem. Jest to obroża sprayowa, która wskutek wibracji krtani ujadającego psa psika zapachowym sprayem wprost w szczękę i tym samym zniechęca do hałasowania.

pies

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com

Kupno właściwej smyczy ma duże znaczenie. W sklepach jest duży asortyment, natomiast w celach szkoleniowych najlepsze są płócienne oraz nylonowe. Są one lekkie, mało kosztują oraz są wygodne. Długość musi wynosić około 1,8 metra. Grubość natomiast jest zależna od wielkości czworonoga. Do masywnych ras powinna ona mieć choćby 1,5 centymetra grubości.

Niektórzy chwalą sobie używanie szelek podczas tresury. Natomiast ma to sens tak naprawdę przede wszystkim jeśli chodzi o psy małych rozmiarów, które mamy siłę na takich szelkach utrzymać. Duże psy bowiem, napierając całym ciężarem ciała na szelki mogą sprawić, iż nie będziemy mieli na tyle siły ażeby utrzymać zwierzaka na smyczy. Jednak dużą rolę w tresurze stale odgrywają smakołyki jak i przekąski dla psów. Jest to nagroda po dobrze zrobionym zadaniu. Wtedy pies przysmaki dla psa będzie kojarzył daną czynność z rzeczą przyjemną. Taki system daje świetne wyniki.

Comments are closed.