Press "Enter" to skip to content

Firma giełdowa, przeciwko Techmadex – czyli, spółki odnotowywane na giełdzie papierków wartościowych

Czym bywa firma giełdowa i czy Techmadex się do niej zalicza? Jakiego rodzaju spółki bywają notowane na giełdzie? W jakim celu w ogóle istnieje giełda i jaka osoba ma możliwość brać wewnątrz niej udział? Te wszystkie rzeczy oraz jeszcze bardziej dużo znajdziesz w środku naszego nowego felietonu!
Wbrew pozorom słowa „firma giełdowa” nie wynajdziemy nazbyt prost w sieci.

Bardziej prawdopodobne, że szukając go znajdziemy słowa „spółka giełdowa”, która to bywa tym czego poszukujemy, a która znaczy dokładnie spółkę Akcyjną, która jest notowana na giełdzie papierów wartościowych.

Intryguje Cię ta tematyka? Jeśli tak, to bez ociągania kliknij tutaj – ta polecana strona (http://www.ewidencjamajatku.pl/dlaczego-warto) też także okaże się warta zainteresowania.

Co do pytanka „jakiego typu spółki bywają odnotowywane na giełdzie?”, odpowiedź przebrzmiewa: Każdego rodzaju. Wszystkie spółki akcyjne mogą się nadawać do wdrożenia ich do giełdy, jednakże bywają one wdrażane po spełnieniu pewnych kryteriów, jak choćby dla przykładu: wypisanie wniosku o wdrożenie akcji do obrotu na rynku podstawowym lub tak przezywanym równoległym. Jeśli chodzi o pytanie „po co istnieje giełda?” to odpowiedź zazwyczaj nie bywa jednoznaczna, jednak istnieje możliwość ją określić, iż giełda jest po to, aby „zapewnić sobie przyszłość”. Jeżeli Państwo nie dowierzają w tę konkretną odpowiedź, prosimy zajrzeć do sieci, gdzie istnieje pełniutko tekścików na wspomniany temat.

techmadex

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Odczytując ów artykuł na pewno zauważyli Państwo, iż nie daliśmy odpowiedzi na drugą cząstkę pierwszego pytania.

Już to nadrabiamy! Odpowiedzią na owe pytanie bywa: Firma Techmadex z cała pewnością zalicza się do przedsiębiorstw (spółek) giełdowych, poza tym wyjątkiem, iż należy do indywidualnej grupy giełd, o nazwie NewConnect, który jest ryneczkiem akcji GPW.

Comments are closed.