Press "Enter" to skip to content

Odpływy liniowe a także ich rola we współczesnej łazience – objaśnienie tematu

Rozpoczynają od początku wyjaśnijmy czym są odpływy liniowe. To one odciągają wodę z prysznica z pułapu podłogi toalety. Dzięki nim, nie potrzeba kabiny prysznicowej ani brodzika. Odpływy liniowe to rozwiązanie dzięki któremu prosto utrzymać schludność w łazience.

sprawdź koniecznie

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas gdy zastanawiasz się nad montażem nowej kabiny prysznicowej bez brodzika, prosto na podłodze, rozważ wszelkie okoliczności i dopilnuj całego przebiegu instalacji. W mieszkaniach, w których jest malutka łazienka odpływy liniowe mają charakterystyczną przewagę, bo nie sprawdzają się w nich tradycyjne rozmiary brodzików prysznicowych.

Dostępne są w bogatych wzorach, które podkreślą estetykę skończonej łazienki. Właściwym przykładem są nowe odpływy liniowe Chrome, które swym kształtem nawiązują do innych elementów konceptu łazienkowego Chrome. Odpływy tworzone są z tworzywa sztucznego i ze stali nierdzewnej w rozciągłości od 30 cm aż do 105 cm.

Niezbitym atutem odwodnienia liniowego jest też swoboda aranżacji i uniknięcie obowiązku dostosowywania wymiarów kabiny do brodzika. Przeciwnie do kratki ściekowej układanej centralnie, przy której wymagany jest układ kopertowy elementów ceramicznych podłogi, odwodnienie liniowe instalowane jest na obrzeżu stanowiska prysznicowego. Jest to względne dzięki wdrożeniu płaskich rusztów odpływowych – kliknij tu, które niezależnie od grubości kamiennych płyt lub płytek ceramicznych, aranżują jednolitą przestrzeń z podłogą.

Wielorakość dostępnych na polskim rynku modeli rynien odpływowych zapewnia ciekawe możliwości zabudowy stanowisk prysznicowych. Do schematycznych aranżacji, gdzie ścianki i podłoga maty ochronne na podłogę wyłożone są płytkami ceramicznymi, najczęściej wybierane są ruszty odpływowe ze stali szlachetnej – w zależności od upodobań da się zastosować gatunek błyszczący, matowy bądź szczotkowany, i dodatkowo rynny przeznaczone do płytek ceramicznych.

Adepci bardziej oryginalnych rozwiązań z pewnością ocenią model rynny prysznicowej z elementem piaskowanego, kolorowanego szkła. Łazienka w której głównym materiałem jest kamień musi posiadać odpływy liniowe. Dzięki temu komplet prezentować będzie się niesłychanie luksusowo i współcześnie.

Comments are closed.