Press "Enter" to skip to content

Interesujące ozdoby skonstruowane z wykorzystaniem światła LED

Oświetlenie typu LED bywa w Polsce coraz bardziej modne. Nie może to dziwić – dzięki o wiele skromniejszemu wykorzystaniu prądu, rozstrzygnięcie to sprawia, że można zaoszczędzić niemało pieniędzy. Oświetlenie LED ma jednakże także inne plusy. Umożliwia wygenerowanie ciepłego i nadzwyczaj fascynującego światła. Z tej przyczyny łączy w sobie tak samo funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną.

Taśma ledowa

Autor: SparkFun Electronics
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje nader sporo typów oświetlenia LED. Bez wątpienia najbardziej powszechne z nich są żarówki. Jednakże rozwój tej sfery powoduje, iż aktualnie spotkać można nawet wielkie donice ogrodowe zaopatrzone w moduł oświetleniowy LED. Nadzwyczaj atrakcyjnym wyjściem są też świecące taśmy. Może to być taśma LED SMD 3528. Jest ona oparta na nader popularnych diodach, jakie charakteryzują się niewielkim zużyciem energii. Dzięki zaopatrzeniu w wytrzymałą taśmę, nader prosto się ją instaluje. Równocześnie zastosowany klej jest na tyle mocny, że jesteśmy w stanie mieć pewność, iż taśma LED SMD 3528 nie odpadnie.

Taśma LED 5050 osiągalna w rozlicznych marketach, także cieszy się wielkim uznaniem. Budowa jest podobna i także oparta jest na dwustronnej taśmie. Jednak zastosowano w niej odmienny gatunek diod. Dzięki temu jest nader często używana do naświetlania biura (zobacz zakres usług –meble do biura od Abi meble) czy kuchni. Diody pokryte zostały przezroczystą substancją, w związku z czym są wytrzymałe na obecność wilgotności – z tej przyczyny nie jest im straszne umieszczenie w okolicy piekarnika.

Taśma LED 5050 ma opcję łamania – co wyznaczone odległości – dzięki czemu da się ją w dowolny sposób kształtować bez obawy związanej z awarią instalacji. Wybierając taśmy LED należy zwrócić uwagę, aby posiadały one wszelkiego rodzaju certyfikaty postulowane na europejskim rynku.

Dzięki nim można mieć gwarancję, iż instalacja tego typu jest nie tylko atrakcyjna, lecz również całkowicie bezpieczna. Nie powinno być żadnych problemów ze znalezieniem takich produktów, które całkowicie nas zadowolą. Tak w e-sklepach jak i w klasycznych placówkach zetknąć się można z nadzwyczaj szeroką ofertą oświetlenia LED.

Comments are closed.