Press "Enter" to skip to content

Jak planuje się transport ładunków pozagabarytowych, jak powinno się do tego przygotować.

Transport ładunków o dużych gabarytach to coraz częściej normalny temat dla niejednej firmy transportowej. Niektóre z nich się wręcz specjalizują w takich zleceniach, dysponując nowoczesnymi samochodami i doświadczoną kadrą.

fotografijka - samochód

Autor: Marcin Chady
Źródło: http://www.flickr.com
sprężarka

Autor: TECE
Źródło: TECE
Obecnie jedynym poważniejszym ograniczeniem jest drogowa infrastruktura, ponieważ w niektóre miejsca po prostu się nie wjedzie. Lec transport ciężki dysponuje obecnie takimi naczepami, że nawet największe gabarytowo ładunki mogą zostać dowiedzione do klienta. Stosuje się do tego na przykład specjalne naczepy modułowe, posiadające zestaw kilku skrętnych osi każda. Można je w dowolny sposób ze sobą łączyć, przez co nawet przewiezienie kompletnego, dużego budynku nie jest obecnie żadnym problemem dla firm które się zajmują realizacją tego typu zleceń.
Planując taki przewóz trzeba mieć jednak świadomość tego, że transport (patrz szczegóły) specjalny nie będzie tani w porównaniu z klasycznymi ciężarówkami. Sam koszt za wynajęcie tego typu zestawów i ich kierowców to duży koszt, a dodatkowo trzeba jeszcze zaplanować całą trasę pod względem logistyki. W niejednym przypadku transporty będą się mogły odbywać tylko nocami, pod kontrolą odpowiednich służb. Niejednokrotnie trzeba będzie także mocno wydłużać trasę z powodu ograniczeń na różnych drogach.

Dlatego też jeśli ktoś będzie planował transport generatora czy innej dużej rzeczy to liczyć się musi z większymi wydatkami. A także czasem na realizację, bowiem często zaplanowanie przejazdu o takim charakterze może zająć nawet parę tygodni.

Comments are closed.