Press "Enter" to skip to content

Jak zabezpieczyć dom oraz garaż przed rabusiami, czyli kilka przydatnych informacji

Ochrona domu przed włamaniem bywa jednym z najistotniejszych obowiązków pana domu.

Na rynku jest teraz oferowanych wiele zabezpieczeń, które bądź mają odstraszyć potencjalnych włamywaczy, albo pokrzyżować ich niecne plany. Najprawdopodobniej najlepszą ochroną bywa rozwaga i poczucie odpowiedzialności za wspólne dobra. Jak uzmysławia nam słynne przysłowie – okazja czyni złodziejem.

Żeby uchronić mieszkanie przed włamaniem należy koniecznie pamiętać o zamykaniu drzwi frontowych i spuszczaniu rolet.

Porządne drzwi antywłamaniowe - producent GERDA

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus

Czynności oczywiście nie zapewnią stuprocentowej ochrony, lecz znacznie zminimalizują ryzyko włamania. Jednym z podstawowych sposobów na złodziei bywa nabycie drzwi oraz rolet antywłamaniowych. Zwłaszcza w dużych aglomeracjach posiadacze mieszkań muszą troszczyć się o to, żeby z pokoi nie zniknęły wartościowe rzeczy. Przykładowo, stolica przyciąga wiele osób, które bez zmrużenia oka mogą okraść nawet tych najbiedniejszych ludzi. Dlatego kupując drzwi antywłamaniowe trzeba stawiać na trwałe produkty i zamiast jechać do sklepu wielkopowierzchniowego, rozsądniej wpisać w wyszukiwarkę frazę Gerda Warszawa – drzwi wyprodukowane przez uhonorowaną markę zagwarantują wyższy poziom bezpieczeństwa, czego dowodem mogą być liczne odznaczenia przyznane temu producentowi.

Cenne przedmioty gromadzimy nie tylko w domu, ale także w garażach bądź budynkach gospodarczych. Auta, piły spalinowe, sprężarki to tylko niektóre dobra, które trzeba ustrzec przed włamywaczami. Najprawdopodobniej najlepszym pomysłem będzie zamontowanie bramy – polecana strona – antywłamaniowej. I ponownie w tym przypadku nie warto chodzić na skróty – po raz kolejny możemy użyć zapytanie Gerda Warszawa i to nawet jeśli nie jesteśmy zameldowani na terenie województwa mazowieckiego. Ten uznany producent ma sieć sklepów w całym kraju, zatem nie będzie jakiegokolwiek kłopotu z zakupami.

Wejdź i przekonaj się sam, to bardzo proste.

Całkowicie osobną kwestią bywa zabezpieczenie maszyn rolniczych.

Te bardzo często, szczególnie na tych najbiedniejszych terenach wiejskich, są przechowywane w starych stodołach. Tutaj nie opłaca się zamontowywać nowiutkich drzwi garażowych – te zbite niegdyś z drewna zapewniają wystarczającą ochronę. Trzeba tylko dokupić kłódki, żeby niepowołane osoby nie wchodziły do środka. Na zakończenie jeszcze jedna istotna uwaga: według ekspertów najlepszą ochronę przed włamywaczami zapewnią nam… odpowiedzialni sąsiedzi.

Comments are closed.